19_20230920_134646.png
320_20230526_102913.jpg

Rozhovor: Vojta Beneš hodnotí hru dorostenců v Kalmaru

Dorostence na posledním turnaji ve Švédsku vedl Vojta Beneš. Mladý trenér rád předává mladým hráčům svoje postřehy ke hře a ti mu to vrací dobrými výkony.

Ahoj! Před několika dny jste dorazili nazpět ze švédského Kalmaru. Jaké emoce a myšlenky teď u tebe přetrvávají?

U mne převládají pozitivní myšlenky i emoce. Celkově mám pocit, že každý člen výpravy, ať už to byl hráč nebo trenér, se do Česka vracel s pocitem toho, že ho tento turnaj vývojově posunul někam dál. Což je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč se na takové turnaje jezdí. Nelze taky opominout skutečnost, že ve mně celý průběh turnaje i cest potvrdil fakt, že je v našem klubu parta výborných lidí, kteří si navzájem rozumí, podporují se, váží si jeden druhého a když jde třeba do tuhého, tak nemají problém s tím se s něčím svěřit nebo si nechat poradit. To mě těší hodně.

Poprvé si se představil jako hlavní trenér kategorie a provedl si dorost celým turnajem Kalmarsund floorball cup. Jak pro tebe byla tato role náročná a jak sis ji užil?

Nejsem si jistý, jestli se dá nazvat vyloženě náročnou. Já jsem si ji dost užíval. Nicméně mi ukázala, v čem mám své nedostatky a co bych ještě potřeboval vylepšovat. Což je podle mého názoru dost hodnotná zkušenost do budoucna a jsem za ni rád.

Jak hodnotit turnaj výsledkově a herně? V čem je potřeba se zlepšit a na na čem naopak dále můžeme stavět?

Řekl bych, že finální umístění úplně neodpovídalo hře, kterou jsme během turnaje předváděli. Tím myslím, že bychom mohli skončit klidně i na vyšších příčkách. Když to shrnu, tak naprostá většina odehraných zápasů měla poměrně vysokou úroveň, což bylo jedině dobře. Navíc zápasy byly vyrovnané, nebyl prostor něco vypustit, hrálo se ve velkém tempu a tvrdě. Obecně bychom mohli zapracovat v hlavách. Je důležité, abychom se ve vypjatých zápasech soustředili jen na sebe a naší hru. Dále nás trochu trápila koncovka a zbytečné předržování balonu. Stavět bychom naopak mohli na tom, že před letní přípravou nemáme špatnou kondičku, kluci fungují jako tým a vždy chtějí předvést 100 %.

Jak hodnotis akci z pohledu klubu? Přinese to Gorilám chuť do další práce?

Už jsem na to trochu odpověděl v první otázce. Akci z pohledu klubu hodnotím určitě kladně a dovolím si tvrdit, že to bez pochyby všem přinese chuť do toho, abychom "pokračovali v dobrej práci".

Co ze Švédska ti nejvíce utkvělo v paměti?

Zážitků a příběhů, které mi zůstanou v paměti, se tam odehrálo mnoho, takže je to takhle docela těžké hodnotit. Převážně to byly zážitky pozitivní. Ale vyberu ne úplně příjemný a relativně překvapivý moment ze hry, který vznikl, když nám švédský soupeř Nykvarns v závěrečné minutě srovnal během 40 sekund zápas z 3:0 na 3:3. To se jen tak nestává. Naštěstí jsme uspěli v nájezdech.

Nyní zpátky do práce. Čeká nás pokračování letní přípravy a mnoho dalších akcí. Jak se na ně těšíš?

Těším se na ně. Budu teď sice dohánět studium, kterého není málo, ale jinak věřím a doufám, že další akce, které pro nás klub připraví nebo už připravil, budou stejně přínosné jako tahle. Určitě bude velký zážitek účast gorilích týmů na United World Games.

Muže vede nový trenér a i oni už trénují. Jak se na sezónu těšíš a co říkáš na skladbu týmu i tréninkový proces?

Nejsem si jistý, jestli můžu hodnotit skladbu týmu, jelikož se stále nějakým způsobem vyvíjí, ale v současné situaci bych řekl, že partu máme výbornou a docela dobře se doplňujeme. Letní příprava probíhá, náš nový lodivod má jasný plán a představu, jak bychom měli fungovat a jak vše bude probíhat. Takže si myslím, že se na další sezónu se nemůžeme netěšit. Jen škoda, že bude v divizi.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Gorily Plzeň