Spolupráce se školami

Klub Gorily Plzeň spolupracuje se školami v Plzni. A spolupráce nese svoje ovoce i v podobě medailí!

Spolupracujeme se základními školami

33. ZŠ v Plzni

Dlouhou řadu let úspěšně klub Gorily Plzeň spolupracuje s 33. ZŠ v Plzni. Ne nadarmo má tato škola v logu také florbalovou hokejku a míček. Trenéři klubu Gorily Plzeň na sportovně zaměřené škole ve Skvrňanech vedou tréninky nejmenších kategorií (minipřípravka, přípravka, elévové a mladší žáci) v tělocvičnách základní školy. Je možnost děti na tréninky vyzvedávat rovnou z družiny v areálu školy a pravidelný trénink je potom vidět i na úspěších ve florbalu v rámci školních turnajů.

2. ZŠ v Plzni

Povedená letní příprava ve venkovním areálu na Borech odstartovala spolupráci s touto školou. Od podzimu 2022 se tu pravidelně koná v tělocvičně další z našich kroužků.

ZŠ a MŠ Benešova

Na populární hokejovce v centru Plzně od podzimu 2022 rozbíháme sportovně zaměřený kroužek. Děti tu získávají první pouto k florbalu.


Úspěšné turnaje

V historii se podařilo dětem ze základní školy vyhrát Pohár ministra resp. ministryně školství - Sportovní ligu ZŠ ve florbalu. Série začala druhým místem v roce 2013. Vítězství si tým 33. ZŠ v Plzni připsal v letech 2014, 2015 a 2016. V roce 2019 se umístili také na stupních vítězů, když ve finále turnaje podlehli Liberci. Florbalisté z 33. ZŠ si připsali i cennou výhru na turnaji v rámci Mezinárodní Olympiády dětí a mládeže Kalokagatia 2016 v Trnavě na Slovensku.

Výchova mladých nadějí nese svoje ovoce. Úspěšní sportovci se už dokázali prosadit i do kádru A týmu Gorily Plzeň.

Naši hráči se prosazují do výběrů (reprezentace Plzeňského kraje na olympiádách dětí a mládeže) a jezdí na kempy talentované mládeže v rámci Českého florbalu) a také do reprezentačního týmu České republiky.