19_20231110_093954.png
319_20230522_181015.jpg

Gorily hrály turnaj Kalmarsund Floorball Cup 2023

Na kalmarský turnaj jsme se vydali podruhé a tohle bylo opět neuvěřitelné florbalové šílenství! Kalmar byl plný florbalu a Gorily byly u toho.

Kalmarsund Floorball Cup 2023 je za námi

Čtyřdenní turnaj v Kalmaru přívítal kvalitní týmy ze Švédska a také české zástupce, mezi kterými ani napodruhé nechyběly Gorily Plzeň. Bílé i černé dresy mladších žáků, starších žáků a dorostu dostávaly zabrat od prvních zápasů. Každý zápas na turnaji byl plný energie, kterou hráči přenášeli i na diváky.

Skvělý úspěch mohla oslavit Anna Šiková, která současně nastupovala i za chodovský tým v kategorii G15. Anička svým gólem rozhodla finále proti Pixbo Wallenstam a právem jí a celému družstvu dívek Florbal Chodov patří zlatá medaile z turnaje.

Sportovní manažer a trenér Goril Míra Vybíral dosáhl na stříbro v juniorské kategorii, kde vedl Bulldogs Brno. Gratulujeme!

Nejmladší to měli asi nejtěžší

Mladší žáci přijeli do Švédska zabojovat o dobrý výsledek, ale to se úplně nepodařilo. První lekce z efektivity přišla už v prvním zápase s Midas IBK (pozdější vítěz kategorie), kalmarský Cl98ic měl více štěstí a o jeden gól nám to nevyšlo, třetí zápas ve skupině s FBC Kalmarsund byl opět jednoznačnou záležitostí pro soupeře. V pokračovací skupině se potom Gorily představily proti FBI Tullinge a dvěma týmům Cl98icu. Vítězství jsme dokázali oslavit až v posledním zápase.

Mladší žáci v Kalmaru
Mladší žáci v Kalmaru

Starší žáci krůček od bojů o medaile

Ve starších žácích jsme sahali po postupu mezi nejlepší týmy. Bohužel, to se svěřencům Matěje Suráka a Jirky Veselého nepovedlo. Turnaj zahájili remízou s Munka Ljungby, následovala porážka o jeden gól s týmem Landvetter IBK. V pátek jsme porazili Start Kunratice a remizovali s Vaxjö IBK. Poslední zápas v sobotu ve skupině v SBB areně proti Djurgårdenu byl opět vítězný, ale na postup do dalších bojů o zlato nestačil. To získali hráči kalmarského Cl98icu.

V pavouku B jsme ve čtvrfinále vyřadili Start Kunratice, ale pak už jsme v semifinále nestačili na švédský Hölvikens IBF.

Starší žáci v Kalmaru
Starší žáci v Kalmaru

Dorostenci šli až na krev

Velmi těžké prověrky čekaly na naše dorostence. Jak zápasy šly za sebou, tak přibývala i intenzita a nasazení. Tým vedený Vojtou Benešem si v prvním zápase dobře poradil se stockholmským Djurgårdens DIF, ale pak přišla nešťastná poražka s jediným gólem v utkání s FbŠ Bohemians. Švédské soupeře v pátek Örebro i Rotebro jsme porazili a hráli o místo v semifinále s Cl98icem. Pozdější vítěz turnaje Cl98ic byl v zápase s námi lepší a na nás zbyl pavouk B.

V něm jsme ve čtvrtfinále B pavouka potkali Nykvarns IF. Nervózní a tvrdé utkání jsme zvládali až do poslední minuty lépe, vedli 3:0. To, jak je florbal kouzelný dokázali naši protivníci. Za minutu bylo srovnáno a šlo se do prodloužení. Tam jsme nedokázali rozhodnout a o osudu obou soupeřů rozhodly nájezdy a v nich skvělý Filip Černý. Semifinále pavouka B proti KFUM Jönköping jsme byli už bez potřebných sil, čehož soupeř využil a zvítězil.

Dorostenci v Kalmaru
Dorostenci v Kalmaru

Děkujeme!

Velký dík patří všem pořadatelům turnaje, cítili jsme se v Kalmaru skvěle! Děkujeme za podporu všem rodičům a podporovatelům na místě i doma. Díky za vaše vzkazy!

Velké poděkování patří i všem hráčům, kteří v gorilím dresu bojovali! Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu! A to stejné platí o všech třech realizačních týmech podporovaných Barčou Píchalovou.

Související odkazy