GorilyDraci
9:5(2:0,2:3,5:2)
ne 17. 12. 2023 18:00 @ Area D, Divize, 15. kolo

Zápas o čelo tabulky s Říčany byl vítězný

Parádní vánoční zápas sehrály Gorily s Draky Říčany. Početné publikum si užilo poslední letošní duel o čelo divize se vším všudy. Tenhle zápas měl parametry!

Skvělý zápas s Draky

Jestli mělo nějaké utkání divize parametry vyšší soutěže, tak to bylo právě utkání s FBC Draci Říčany. Po slavnostním začátku, kdy klub poděkoval Jakubu Vandákovi za odehraných 350 utkání v gorilím dresu, se pustily oba týmy do zápasu v absolutním nasazení. Tempo bylo obrovské a pramenily z toho šance na obou stranách. Ve třetí minutě svoji šanci využil Ondra Hlinovský a otevřel skóre zápasu. Pak předvedli oba brankáři několik pěkných zákroků, ale Lerch v osmé minutě kapituloval po střele Ondry Hlinovského podruhé. Ten našel horní růžek branky.

Ve druhé části se Draci znovu pustili do Goril ještě s větší vervou. Jejich úsilí korunoval snížením Anýž a vyrovnáním skóre Tabášek. Rychle to bylo 2:2. V šestadvacáté minutě se Draci radovali znovu, ale gól neplatil, kvůli hře vysokou holí. To trochu probralo Gorily a ve třicáté první minutě šly znovu do vedení. Na brankovišti pracoval střelec Ondra Budek a míček se za Lercha opravdu dokutálel. Říčany ale ještě stihly srovnat. Drakům se podařilo vyrovnat, gól dal Strieženec. Do kabin šly Gorily přece jen s náskokem, čtvrtou branku vsítil Jiří Kratina. Opět po dobré práci v brankovišti.

Třetí část byla opět hodně aktivní, tempo se stále stupňovalo. Jakmile ale Draci otevřeli hru, tak se Gorilám začalo dařit střelecky. Nejprve hattrick dokonal Ondra Hlinovský a odstartoval kovbojskou přestřelku, kdy každá akce končila gólem. Na góly Ondry Budka a Honzy Pojara odpověděli Vítězslav Špok a také Matyáš Pros. V přesilovce se potom prosadil Ondra Sihelský a vítězství pečetil střelec Ondra Hlinovský gólem do prázdné branky.

Vyjádření trenéra

Utkání s Říčany hodnotil trenér Kryštof Lehečka: "Déčko zůstává neporažené! V první řadě bych chtěl pochválit kluky za dnešní zápas, který odjezdili po zadku až do konce! Velká škoda je, že takových utkání v sezóně nemáme více! Teď nás čeká vánoční pauza a tam nesmíme usnout na vavřínech a přijít ještě silnější a vyvarovat se zbytečným chybám. Drakům šťastnou cestu domů!".

Další utkání čeká Gorily 10.1., kdy zajíždí do Prahy na hřiště SKV. Pak v neděli 14.1. hostíme doma Štíry Č. Budějovice.