PísekGorily
8:5(3:2,3:1,2:2)
ne 7. 4. 2024 19:00 @ SH Písek - oblouková, Divize, 2. kolo

Také druhý zápas v Písku ovládli domácí

Gorily i přes zlepšený výkon ani podruhé v Písku nedokázaly domácí porazit. Série se stěhuje na Krašovskou. V sobotu přivítáme Písek doma!

Horko venku i v barážovém utkání

Písečtí šli do vedení ve druhém barážovém utkání o Národní ligu už ve čtvrté minutě, když napnul síťku za Vojtou Šimůnkem Prokopec. Gorily tentokrát reagovaly bleskurychle, během pár vteřin Ondra Budek prostřelil Dvořáka! 1:1 Střelci mlčeli až do 11. minuty, ale pak opět písečtí našli recept na obranu Goril a Šanda trefil přesně. Naštěstí Gorily mají šikovné hráče a jedním z nich je Ondra Sihelský a také si připsal úspěšný pokus a vyrovnal. Vyloučení Michala Strnada potrestala domácí sestava a do kabin šli spokojení domácí se stavem 3:2.

Druhá třetina začala sice přesilovkou Plzně, ale Gorily si s ní neporadily. Naopak domácí slavili rovnou dvě branky. První byl úspěšný Měřička, druhý Šanda. V polovině zápasu šel na trestnou Lukáš Fischer a Gorilám se nedýchalo dobře, hned po sedmi vteřinách to bylo 6:2 po Měřičkově střele. To vyvrcholilo i time-outem Goril, protože ztráta 4 branek byla hrozivá. Měřička pak svým trestem nabídl příležitost hostům a tou jsme nepohrdli. Tomáš Pour si s gólmanem Dvořákem poradil!

Ve třetí části si s obranou poradil Daniel Nicklas a díky jeho pokusu jsme byli znovu Písku na dostřel. Bohužel, naši aktivitu potrestal 10 minut před koncem Měřička. Dan Nicklas sice zase znovu změnil skóre svojí druhou brankou, ale času už mnoho nezbývalo. Při hře bez gólmana jsme dostali další gól, ale to už nic neřešilo. Radovali se opět domácí a série se stěhuje do Plzně.

Trenéři utkání nehodnotili dobře

Kryštof Lehečka měl možnost okomentovat zápas takto: "Tohle je play-off, nic víc nic míň! Máme dneska z druhé pulky zápasu na
čem stavět! U nás na Krašovké to bude gorilí peklo a to nechutná nikomu! Gratulace na dálku našim dorostencům - TOP!"
Ano, jediné, co hřálo naši cestu domů, byl fakt, že dorost se podívá na MČR!