PísekGorily
6:3(0:0,4:2,2:1)
so 6. 4. 2024 18:00 @ SH Písek - oblouková, Divize, 1. kolo

První zápas v Písku nevyšel a ten vede v sérii

Baráž o Národní ligu začaly Gorily porážkou v Písku. Domácí si poradili a zvítězili 6:3. V neděli mají Gorily druhou šanci.

Písek šel do vedení a to už nepustil

První gól barážové série FBC Písek - Gorily Plzeň padl až ve druhé třetině, ta první skončila bez branek. Pak se v přesilovce domácí proti Gorilám prosadily a protrhly tak gólovou hráz. Vyloučení Lukáše Fischera potrestal Ondřej Štěpán. Vojta Šimůnek musel lovit ze síťky ještě další tři míčky a Písek rázem vedl 4:0. Trefili se Prčík, Kolínský a znovu Prčík. Gorily se vzpamatovaly pozdě, až ve 39. minutě smazal nulu ve skóre Michal Strnad z trestného střílení. Vteřinku před koncem třetiny ještě druhý úspěch Goril zaznamenal Ondra Hlinovský a hrozivé skóre vypadalo o trochu lépe.

Ve třetí části se tým domácích ale brzy radoval znovu a Jan Králík vytvořil už třígólový rozdíl. Jan Šobotník bekhandem dokázal korigovat na 5:3 avšak pak náš trest právě pro Jana Šobotníka v podobě 2 minutové přesilovky potrestal Jakub Mikeš. To stačilo, více gólů už nepadlo a první bod série si připisují hráči od Otavy.