25_20240109_143414.png
8_20231110_093825.png
312_20230502_154552.jpg

Rozhovor s Petrem Procházkou o uplynulé sezóně i plánech do budoucna

Sekretář klubu, místopředseda a velká gorila, která není tolik vidět. Přesto je Petrova práce velmi důležitá.

Ahoj Petře, uplynula další sezóna. V klubu máme několik mladých trenérů, pro které je jedna sezóna dlouhá doba, ty už jsi v Gorilách ale déle, možná ti o to lépe půjde zhodnotit uplynulá sezóna?

Ano, máš pravdu, jsem v Gorilách trochu déle. Víc než deset let a jsem nejdéle sloužící bafuňář v klubu. Jsou dvě roviny, jak můžeme hodnotit uplynulou sezonu. Jedno hodnocení je z hlediska sportovních výsledků a rozhoduje pohled do tabulek. Je tím pádem jasné, že musím být velmi spokojen. Ve všech kategoriích jsme patřili k nejlepším v regionu. Není žádná kategorie, která by nám zaostávala, a to je důležité pro návaznost jednotlivých věkových kategorií.

Druhá rovina hodnocení je neméně důležitá, a to je růst klubu ve všech bodech, který jsme si ve vedení klubu určili. Tzn. zlepšení zázemí pro tréninky a pořádání zápasů, rozšíření trenérského a funkcionářského týmu. To jsou pro nás priority, bez kterých nemohou přijít ani dlouhodobě dobré výsledky sportovní. A i tady musím sezonu hodnotit sezonu jako úspěšnou.

Muži sice vytoužený postup neurvali, ale například dorostenci se dostali mezi 16 nejlepších klubů v ČR. Ukazuje to, že směr, kterým jdeme, je správný?

Zda je naše strategie rozvoje správná, neurčují jen tyto dvě kategorie. Hra, kterou předvádí naše mládež ve všech kategoriích, nám dělá velkou radost a na týmu dorostu, který přerostl náš region, se ukazuje, že ta práce má smysl a cíle plníme.

Velkou trenérskou a manažerskou posilou je Míra Vybíral. Co nejvíce podle tebe může klubu zkušený trenér a metodik přinést?

To, že patříme k nejlepším v regionu, nás plně neuspokojuje. Chceme patřit k nejlepším v Čechách. Proto jsem moc rád, že naše vize oslovila tak zkušeného trenéra a manažera, jakým Míra je. To nejdůležitější, co nám Míra přináší, jsou právě ty zkušenosti. Je to obrovský posun nejen pro náš klub, ale pro celý region. Člověk takových odborností zatím v regionu chyběl a jeho energii do práce chceme plně využít.

Jaká máš dlouhodobá očekávání od budoucího vývoje klubu?

Očekávání? Jsme tým lidí, který dělá maximum pro to, aby se klub zlepšoval. Všichni v klubu odvádí obrovský kus práce, toho si velmi vážím. Jsem přesvědčený, že naše vysoké tempo udržíme a i nadále nám odměnou budou emoce ze sportovních úspěchů našich týmů.

Během play-off mužů jsme se mohli spolehnout na úžasné gorilí fanoušky. Pamatuješ lepší atmosféru než byla na posledním zápase mužů?

To, co probíhalo na našich zápasech v závěru sezony, to je pro mě hnací motor do další práce. Atmosféra a návštěvnost na zápasech mužů, dorostu a i těch nejmenších dětí byla pro nás ve vedení největší odměnou za proběhlou sezonu a potvrzení toho, že námi zvolená cesta je správná.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Gorily Plzeň