19_20231110_093954.png
420_20231106_081136.jpg

Povedený hrací víkend gorilí mládeže

Úspěšné zápasy mládežnických týmů vyplnily celou sobotu i neděli. A hrálo také Béčko. Byli jste fandit? Moc děkujeme za podporu!

Výborná přípravka

Děti s gorilou na dresu byly vidět na obou základních školách, tj. na 14. ZŠ a na 28. ZŠ, kde se hrály turnaje přípravek. Holky a kluci pod vedením mladých trenérů Ondry Sihelského a Marka Schobera se ukázaly proti Slavii, Tachovu, FBC Plzeň nebo Florbalové akademii. A trenéři pro svoje svěřence měli jen slova chvály! Na druhou stranu zápasy ukáží, kolik práce nás v tréninku bude čekat. Těšíme se na to!

Mladší žáci vítězně i s prohrou

V Déčku se ukázali mladší žáci bílí, na domácím turnaji ukázali svoji lepší tvář, povedly se jim zápasy s FBC Plzeň i s Tachovem. Na druhou stranu s K. Vary a se Slavií to nebylo ono. V Sušici hrály černé gorily, a to bylo o malinko horší. Nevyvedl se zápas s Rokycany, ani se Sušicí a ani s Tlučnou. Ale remíza s FBC Plzeň potěšila.

Starší žáci překvapili

Na Slavii hráli starší žáci Gorily Tlučná. Dva vítězné zápasy, remíza a jen jedna prohra, to je výborný počin. Vítězně zvládli zápasy s Klatovy i s Karlovými Vary. Remíza přišla v zápase se Sokolem Sušice, Slavia byla nad naše síly. Právě po této porážce v úvodu turnaje už šly naše výkony jen nahoru. 

Dorostenci se soupeři ze severu nezaváhali, rezerva bodovala

První liga dorostu pokračovala dalším kolem, na hřišti Lokomotivy jsme měli možnost poměřit síly s Kadaní. To se svěřencům Vojty Beneše povedlo a dovedli zápas do vítězného konce. Kadaň se dokázala vrátit do zápasu a viděli jsme ofenzivní hody 7:11. S týmem Bivoj Litvínov dostali příležitost i hráči širšího výběru a soupeři jsme dělali kombinačním florbalem problémy. Jednoznačná výhra 10:1 nás posouvá do souboje o postup do vyššího koše.

Obě utkání zhodnotil trenér dorostu Matěj Surák: "Pro nás byl zklamáním pád do 3. koše, proto se chceme co nejdříve vyhrabat zpět nahoru. Výsledkově byla neděle v pořádku, ale předvedená hra nebylo to, čím se chceme prezentovat. Nehráli jsme kvalitně s míčkem a šance jsme si vytvářeli spíše díky hře jedna na jedna, než pohlednou týmovou kombinací. Kladně můžu hodnotit to, že si zahráli všichni a mohli jsme hrát v klidu na tři pětice. Do dalších dvou utkání chceme zkvalitnit práci celé pětice na hřišti a věříme s trenéry, že předvedeme zodpovědný a pohlednější florbal. Děkuji fanouškům a klukům za zápasy a u vidíme se za 14 dní na Lokádě."

Druhý tým dorostu Gorily Tlučná vybojoval remízu 2:2 s Domažlicemi, v dalším zápase jen těsně nestačil na rezervu FBC Plzeň. Zase jsme viděli zlepšenou hru! Škoda, že se nepodařil výsledek 0:4 dotáhnout s FBC do lepšího skóre než jen 3:4, dobrá práce!

Juniorka nestačila na Akademii

Sobotní odpoledne přilákalo do haly na Slavii necelou stovku diváků, viděli ovšem souboj dvou nejhorších týmů nejvyšší juniorské soutěže. Bohužel, Gorilám naprosto zvlhnul střelecký prach a branky padaly jen na naší straně, navíc ještě po našich chybách. I když kluci bojovali, nevedlo to ničemu. Střelecká frustrace nám nedala šanci vybojovat ani bod. Proto musíme pracovat dál a soustředit se na další nadcházející zápas (v Chomutově 18.11.).

Trenér juniorů Petr Torma hodnotil utkání s Akademií takto: "Dnes jsme v omezené sestavě nepředvedli dobrý výkon. Nedá se však klukům upřít obrovská bojovnost v čele se skvělým výkonem golmana. Máme před sebou ještě spoustu práce... Děkuji soupeři a rozhodčím za utkání a divákům za skvělou atmosféru."

Rezervní tým mužů hrál ve Františkových Lázních

Daleký výjezd měli muži týmu U23. Čekali na ně soupeři ve vzdálených Františkových Lázních a bohužel, přořídlá sestava si neporadila s TJ Sokol Koterov a padla v nájezdech 5:6. Rezerva FBC Plzeň nad námi vyhrála 6:3 a my se budeme pokoušet o body až zase příště, další kolo nás čekají zápasy se Sokolovem a Slavií B v domažlické hale.

Související články

Gorily Plzeň