PísekGorily
5:6 po prodl.(0:3,3:1,2:1)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ SH Písek - oblouková, Divize, 12. kolo

Z Písku vezeme dva body

V neděli v podvečer se sešli obyvatelé Písku ke sledování boje o přední příčky tabulky Divize B. A viděli parádní zápas.

Písek a Gorily byly před tímto zápasem dva poslední doma neporažené celky. Po zápase se tímto faktem mohou pyšnit už pouze Gorily.

Ostrý nástup Goril

Gorily na svého soupeře naletěly hned od začátku a domácí měli co dělat ve vlastním obranném pásmu, na útočení ani nepomysleli. Po 7 minutách hry to přineslo první branku, o kterou se postaral kapitán Marek Osvald. Druhou branku Gorily přidaly v přesilovce, trefil se Bořek Ozom. Na konci první třetiny se po rozhárané pasáži hry objevil opět Bořek Ozom sám před úplně prázdnou svatyní píseckých a do šatny se šlo za stavu 3:0 pro hosty.

Druhá třetina posadila domácí na koně

Do druhé třetiny se domácí snažili vstoupit aktivněji, hra byla ale vyrovnaná. Ve 26. minutě si Jirka Lukasch vykoledoval trestné střílení, které Vojta Hejduk využil a Gorily vedly už 4:0. Poté přišlo dvojité vyloučení, Goril hrály 40 vteřin ve třech. Toto oslabení zvládly, ale záhy v klasické přesilovce dostaly gól. A ještě než si to fanoušci uvědomili a stihli vyhlásit brankového střelce, písečtí se radovali z druhé trefy. Dva slepené góly polily jak domácí hráče, tak fanoušky živou vodou a před Gorilami byly těžké chvíle. Hosté se ale s vynikajícím Vojtou Šimůnkem v zádech nedali a stále hráli svoji hru. V poslední minutě druhé třetiny se písečtí dokázali znovu prosadit. Po 40 minutách 3:4.

Vyrovnaná třetí třetina

Do třetí části se šlo po přestávce vyplněné doprovodným programem. Ten v kombinaci s výsledkem nalil fanouškům novou krev do žil a písecká hala sledovala vynikající florbalovou atmosféru. Tu ještě posilnil gól Písku po dvou minutách třetí třetiny. O 7 minut později se domácí trefili znovu. Naštěstí hned po 40 vteřinách srovnal Ondra Budek. 5:5 a dvanáct minut do konce. Do konce třetí třetiny už jsme také žádný gól neviděli.

Infarktový závěr

Prodloužení hrané ve třech hráčích na každé straně nejdříve s míčkem na čepelích trávili domácí, ale pak se míčku ujaly Gorily a Bořek Ozom ve spolupráci s Vojtou Hejdukem rozhodli o první domácí porážce Písku v této sezóně.

Jak to viděl trenér?

K zápasu se vyjádřil trenér Kuba Vandák: „Krásný zápas v parádní atmosféře. První třetina v naší režii, domácí jsme k ničemu nepustili a vytvořili si velmi slibný náskok. Druhá třetina přesně naopak, Písek se dostal na koně díky přesilovkám a my tahali za kratší konec. Cením si srovnání zápasu za stavu 4:5, tam jsme přestáli kritický moment zápasu. Závěr poté trochu infarktový nahoru-dolu. V prodloužení jsme strhli zápas na svou stranu a slavíme velmi důležité venkovní vítězství a jako první odsud odvážíme body. Děkuji všem fanouškům za parádní atmosféru a soupeři za zápas.“