Související zápasy

Úspěšný třetí víkend sezóny

Gorily za sebou mají třetí herní víkend sezóny 2022/23 a opět si připsaly několik vítězství, ale i porážek.

Muži si otevřeli střelnici

“A” tým mužů hrál v neděli v Rokycanech. Z haly týmu, kde své florbalové začátky prožil Vojta Šimůnek, si muži odvezli všechny body díky výhře 19:7.

Začátek zápasu Gorily nezastihl v nejlepším rozpoložení, první branku vstřelili domácí. Po chvíli srovnal ranou z dálky kapitán Marek Osvald, ale Gorily hned za minutu už znovu ztrácely jednu branku. Do konce první třetiny se hráčům s gorilou na dresu povedl obrat a do šaten se odcházelo za stavu 5:3.

Ve druhé třetině si Gorily pojistili vedení čtyřmi góly, ale Rokycany byly stále na dostřel. Až třetí třetina rozhodla. Gorily se trefily hned desetkrát (!) a bylo jasné, že si odvezou tři body za vítězství.

Oba týmy dorostu ve hře

O víkendu šly do hry také oba týmy dorostenců. První tým v 1. lize vyzval Bohemians a Chomutov. Proti prvnímu jmenovanému týmu Gorily celý zápas držely krok, nejdříve prohrávaly, pak vedly, nakonec při risku bez gólmana dostaly gól do prázdné a Bohemka se radovala z vítězství 5:3.

Druhý zápas si mladíci z Goril sami zkomplikovali nevydařeným vstupem do utkání, kdy po třech minutách prohrávali 0:2. Do konce první třetiny stihli vyrovnat, a ve druhé části se již dostali do vedení, které nepustili až do konce zápasu. Výhra 8:4 znamená první tři body do tabulky nejvyšší soutěže dorostenců.

Druhý tým dorostenců FBŠ Gorily Plzeň Tlučná, který vznikl díky spolupráci s týmem z Tlučné, se poprvé vydal do boje o body. V prvním zápase remizoval 3:3, proti stál tým Sport club Klatovy a dokázal srovnat až v závěru. Druhý zápas již dokázal náš tým naklonit na svou stranu a výhrou 6:4 oloupil Cheb o tři body.

Strži za 6 bodů

O víkendu hrál i druhý tým starších žáků, který si poradil s Horšovským Týnem 8:1 a Interobalem 5:3. Na Rokycany už kluci a holky nestačili. I přes to vstoupili do sezóny dobře a potvrdili, že spolupráce mezi Gorilami a Tlučnou dává smysl.

Děkujeme za podporu všem, kteří si našli cestu na gorilí zápasy!