GorilyKralupy n/V
6:3(3:1,2:1,1:1)
ne 10. 3. 2024 19:00 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 2. kolo

Srovnání v sérii na 1:1! Nedělní zápas patřil Gorilám

Po nepovedeném sobotním zápase přišlo zlepšení. Druhý zápas série Gorily vyhrály 6:3 a za týden v Kralupech bude všechno otevřené.

Skvělý vstup do zápasu

Poprvé ve vyřazovacích bojích se Gorilám povedl úvod zápasu a zaplněná hala na Krašovské viděla vynikající úvod od Goril. Zamáčkly Kralupy do obrany a soustředěně si hleděly míčku a vytvářely šance. Hosty dlouho držel skvělý Omar Hammami, ale přesto nestačil na střelu, kterou na něj vyslal Michal Strnad. V desáté minutě to bylo ještě veselejší, když Nicklasovu přihrávku Dana Nicklase proměnil v gól Ondra Hlinovský. Skvělý úvod vylepšil ještě Petr Torma, který usměrnil míček mimo dosah Hammamiho a Gorily si hýčkaly třígólový náskok. Ten snížil v závěru třetiny Jan Michálek, ale Gorily měly více ze hry.

Boj o každý metr hřiště

Z rychlého florbalu se přešlo ve druhé třetině do opatrnějšího módu. Tam ale měly navrch Gorily, které prostě nepůjčovaly míček hostům a tak si mohly i vytvářet šance. Ondra Budek takové umí proměňovat a dvěma brankami posunul skóre už na 5:1. Kralupy se dokázaly vrátit v přesilovce, vyloučení potrestal Manek. Ve třetí části mohli využít přesilovku i domácí, ale nestalo se. Potom fauloval domácí hráč a Adam Hašek musel být smutný, když sledoval z trestné lavice, jak hosté snížili Malíkem už na 5:3. Gorilám pomohla šikovnost Dana Nicklase, který uvolnil po standardní situaci Jirku Kratinu a ten tváří v tvář Hammamimu zamířil přesně! 6:3! Odvoláním gólmana už po timeoutu hosté nic nevyřešili a museli se smířit s porážkou o tři branky.

Série se přesouvá na hřiště Kralup, hraje se příští týden v sobotu i v neděli.