GorilyKralupy n/V
5:9(3:3,0:2,2:4)
so 9. 3. 2024 19:00 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 1. kolo

První zápas série pro Kralupy

Série začala pro Gorily porážkou. Ve sportovní hale Krašovská byli v sobotu úspěšní hosté, kteří vyhráli 5:9. Gorilí výkon na soupeře nestačil.

Vyrovnaný úvod

Gorily začaly aktivně, ale z prvního gólu v 2. kole v sérii play-up o Národní ligu se radovali hosté Kralupy Wolves. Vojtu Šimůnka překonal ve třetí minutě Kocourek. O pár minut později už hala bouřila nadšením, vyrovnání zařídil povedenou trefou pod víko Jonáš Janata. V deváté minutě jsme skóre otočili, když se poprvé trefil Daniel Nicklas. Kralupy se rozhodně nevzdaly aktivního pojetí a zapomenutý Kozel pohodlně vyrovnal. Gorily skóre přelily znovu na svoji stranu a opět to byla střela Daniela Nicklase, která prošla až za Hammamiho. Vyrovnání přišlo ve dvojnásobné přesile, domácím se nevyplatila tvrdá hra.

Obrat v zápase

Druhá třetina byla opatrnější, oba týmy hrály zodpovědněji. Rozdíl přinesl až gól po střetu dvou hráčů, domácí přestali hrát, hosté ne a radovali se pak z gólu na 3:4. Hosté neustoupili ze své hry a jednoduchou rozehrávkou dál trápili domácí. A pak znovu udeřili! Na 3:5 zvyšoval Manek. Ve třetí části, když domácí stáhli sestavu a bušili na vrata Wolves, tak přišlo další navýšení. Veselý měl snadnou cestu k šesté brance. Zmar domácích korunovala další branka Kozla. Gorily se hnaly na vynikajícího brankáře hostí a ten zkrátka svoji branku zavřel. Po timeoutu přišlo snížení z hole produktivního Daniela Nicklase 4:7! Pak prakticky v každém střídání měli domácí gólové šance, ale nepomohla jim ani přesilovka a až na začátku 57. minuty vykřesal naději znovu přesný Daniel Nicklas. Domácí se rozhodli hrát powerplay, ale do odkryté branky přišly dva zásahy a bylo po nadějích na zvrat.