25_20240109_143414.png
8_20231110_093825.png
580_20240611_104553.jpg

Rozhovor: Trenér Matěj Surák chválí Gorily v KTM

Druhým rokem prochází u mladých nadějí cyklem Kempů talentované mládeže Matěj Surák. Jak vidí talentované děti a jejich růst? Jak vypadáme v tomto srovnání?

Matěj Surák jako trenér na kempech

Šéftrenér klubu Gorily Plzeň Matěj Surák o uplynulém víkendu byl součástí realizačního týmu Michala Plecitého a Tomáše Hrušky na kempu Youngstars BU14. V Plzni proběhla závěrečná akce, kdy se společně setkávají všichni hráči a brankáři výběrů západ a východ.

Matěji, jak můžeš vyhodnotit práci v trenérském týmu Kempů talentované mládeže?

Pro mne je to druhý rok v tomto projektu, za který vděčím vedení realizačnímu týmu, který si mne do KTM vybral. Nejprve to vezmu z mého pohledu, tedy trenérského. Načerpám za ten rok od mých kolegů ze západní části a od kluků z východu spoustu nových pohledů na florbal a sport celkově. Trenéři na kempech talentované mládeže jsou zapálení do každého detailu a tak vlastně celé 4 dny neřešíte nic jiného. Vždy si zpátky do klubu přinesu spoustu nových pohledů a poznatků. Není to tak, že okopíruju všechno, co zde načerpám, ale dostanete zde spoustu myšlenek a brouků do hlavy, se kterými můžete a za mě i musíte jako trenér pracovat, abyste mohli klub posouvat.

Na kempu se objevili i naši trenéři, ale jen v roli diváka, že?

Byl jsem rád, že se na poslední kemp kategorie BU14, který byl tady v Plzni, mohli přijít podívat i naši trenéři. Naživo viděli fungování top hráčů v ročníku a komunikaci realizačních týmů. Chceme jako klub nadále vytvářet podmínky pro talentované hráče, kteří na sobě chtějí makat, a pomáhat jim na jejich cestě právě třeba do KTM. Zatím myslím, že se nám to daří, ale je potřeba neusnout na vavřínech a dále se jako klub posouvat.

Matěji, co vlastně kemp přináší hráčům? Jak tam pracují?

Pro samotné hráče je tento projekt skvělý zejména v tom, že se potkají s tím úplným topem ve své kategorii. V tréninku se tak mohou srovnat s kluky z ostatních týmů, tady na Youngstars byl opravdu výběr z celého Česka. Hraje se hodně na malém prostoru a kvalita hráčů jak na florbalce, tak v kondici je na vysoké úrovni. Na kempu se sejde se vždy 20 kvalitních sportovců, kteří dělají maximum pro naplnění svého potenciálu a energii z kempů si pak hráči mohou odvézt zpátky do svých klubů a šíří ji mezi své spoluhráče. Proto jsem rád, že se zde Gorilky neztrácejí, a že jsme schopni tyto talenty do KTM posílat v takovémhle množství.

Kolik Goril se v kempech letos objevilo?

Pokud se nepletu, tak letos akce KTM absolvovalo 7 našich hráčů. Cílem klubu je vytvářet pro hráče, kteří chtějí dát florbalu maximum, podmínky pro rozvoj jejich potenciálu a doufám, že jich na podobných akcích uvidíme stále dost. Příští rok bude pro ně další výzvou.

Související články

Gorily Plzeň
577_20240603_122108.jpg

Anna Šiková opět v závěrečné části KTM

Youngstars víkend zakončuje sezónu Kempů talentované mládeže Českého florbalu. A ani letos v něm nechybí Anička Šiková. Mladá hráčka Goril měla další skvělé zážitky s florbalem.