19_20231110_093954.png
8_20231110_093825.png
558_20240423_114802.jpg

Rozhovor: Radek Šedivý hodnotí uplynulou sezónu

Poslední kolo 2. ligy dorostu je za námi, naši dorostenci ve spojení s Tlučnou odehráli 24 utkání a nakonec jim patří 7. místo. My si pozvali k rozhovoru trenéra Radka Šedivého.

Ahoj Radku, ještě jednou děkujeme za tvou práci tuhle sezónu a je skvělé, že sis udělal čas na náš rozhovor. Máš za sebou další sezónu na lavičce dorostu. Ve druhé lize dorostu, tzn. v regionální soutěži, spolupracuje Tlučná a Gorily už nějakou dobu a můžeme si o tom popovídat. Tak pojďme na otázky.

Jak jsi viděl letošní ročník regionálních soutěží a jak funguje spolupráce hráčů na hřišti a v kabině?

Letošní sezóna byla úplně jiná než ta loňská. V kategorii dorostenců došlo k velké obměně hráčů a skoro polovina jich byla ještě ve věku starších žáků. Soutěž se omladila. Nastavený směr spolupráce obou klubů podle mého fungoval dobře i letos. Neviděl jsem ani problém ve hře, když hrála pětka složená hráči z obou týmů, ani v kabině.

Jaké týmové i individuální aspekty jsou pro tebe vzhledem k hodnocení sezóny důležité?

Já jsem velký zastánce týmové hry s využitím všech dovedností jednotlivců, včetně fyzické připravenosti a florbalového myšlení. Nemám úplně rád sólisty, kteří nepracují pro celou pětku. Takový florbal jsme ale nehráli, působili jsme jako tým a za to jsem rád.

Co se letos povedlo a na čem je potřeba dále pracovat?

Dle mého je potřeba víc zapracovat na výchově brankářů, abychom měli větší možnosti pro tvorbu týmů a zvýšení konkurence na tomto důležitém postu. A u hráčů potřebujeme zlepšit střelbu včetně finální nahrávky. Na dobrých brankářích a úspěšném zakončení hráčů stojí pak úspěchy a výsledky celého týmu.

V čem udělali kluci a holky největší pokrok?

Největší posun vidím v rychlosti hry a individuálních dovednostech hráčů. Tam se udělalo hodně práce a za to je chci pochválit.

Co bys jim popřál do další sezóny a jak ty si užiješ volno po konci sezóny?

Všem bych chtěl poděkovat za spolupráci a popřál jim, aby je florbal bavil i nadále. A hlavně ať slouží zdraví bez zranění! Jelikož jsem i sekretářem klubu v Tlučné, tak moc volna nebude. Zařizuji příměstský tábor a soustředění. Děkuji všem a uvidíme se příští sezónu!

Související články

Gorily Plzeň