Související zápasy

Gorily Plzeň

První zápasy mlžů, přípravky i B týmu

První zápasy sezóny za sebou mají další tři kategorie. Od nejmenších až po nejstarší.

Přípravka se v neděli vydala do Klatov. Hrály zde oba týmy, jako vždy podporováni úžasnými rodiči. Celý den pod Černou věží zhodnotil trenér Jan Felkl:

“Hráči přípravky již delší dobu vyhlíželi první turnaj, který se odehrával v Klatovech. Zapojil se černý i bílý tým. Družstvo černých, které je tvořeno převážně hráči ročníku 2014, kteří mají zkušenosti s ligou z minulého roku, a proto věděli, co je čeká. Hned od prvních minut zápasu se hráči koncentrovali na hru, a to se projevilo na výsledcích. Černí s přehledem a bez větších problémů vyhráli všechny své zápasy.

Pro mnohé hráče bílých to byl první turnaj v životě. Šlo hlavně o to začít sbírat zkušenosti a zvykat si na tempo zápasů. A to je jim dařilo na výbornou! Hráči ve všech zápasech bojovali do posledních minut a chybělo jen trochu štěstíčka, aby si připsali svou první výhru.“

Premiéru si odbyli i mladší žáci, které z lavičky vedl trenér Ondra Budek. Mlži po dvou zahřívacích zápasech vyzvali Slavii a přestože prohrávali už o dva góly, dokázali se zvednout a při hře bez brankáře srovnat na konečných 3:3. Berou tak 7 z 9 možných bodů do tabulky. Trenér Ondřej Budek byl spokojený s bojovností týmu a zapojením několika elévů, do příště chce se svými svěřenci zlepšit pohyb a koncovku.

Další dva zápasy za sebou má druhý tým dorostu, který si v Tachově poradil s domácím výběrem i s týmem Sokolova a vyhoupl se na první místo tabulky 2. ligy dorostenců. Tým, složený z hráčů Goril a Tlučné, vedl Radek Šedivý, který vyzdvihl týmový výkon všech hráčů.

Do boje o první body se vydal i druhý tým mužů. Béčko vyjelo do Domažlic, kde sehrálo zápasy s Koterovem a domácími Domažlicemi. O své dojmy se podělil hrající trenér Jan Felkl:

“První ranní zápas proti T.J. Sokol Koterov nenabídl žádné závratné tempo. První třetina byla od nás velmi ospalá a utahaná. Proto jsme i právem prohrávali. Druhou třetinu jsme začali v lepším tempu a protihráče jsme začali přehrávat a skoré otočili v náš prospěch. Bohužel opět stačilo několik minut nepozornosti a obdrželi jsme několik branek. Zápas rozhodla naše nepozornost a nízká střelecká produktivita, kdy jsme vyslali pouze 13 střel.

Druhý zápas proti SK Jiskra Domažlice se již odehrával v jiném tempu a bylo jasné, že tento zápas bude bolet. První třetina byla vyrovnaná a nabídla několik pěkných situací. Od půlky zápasu se začala projevovat lepší fyzická připravenost Domažlic a my začali všude ztrácet. Přestože jsme se snažili bojovat, bylo jasné, že ani z tohoto zápasu body nepřivezeme. Zápas rozhodla naše nízká fyzická připravenost, kdy jsme nedokázali se soupeřem držet krok.”

Děkujeme za podporu během celého víkendu a těšíme se na ten další!