19_20231110_093954.png
24_20240109_143223.png
322_20230526_161425.jpg

Nový projekt: Tým Gorily U23

Další novinkou pro soutěže je postupný přerod mužského B týmu v rozvojový tým U23. Vedle zkušených hráčů se budou vyhrávat mladí, ale jsme teprve na začátku.

Rozvoj mladých hráčů

Absence kvalitní regionální juniorské ligy posouvá hráče tohoto věku do nového projektu, se kterým přichází nový sportovní manažer Miroslav Vybíral. Gorily U23 se stanou v budoucích letech novou zásobárnou hráčů pro A tým. Klasické Béčko bude mít postupně novou podobu.

Míra Vybíral hodnotí kladně přínosy U23 pro klub: "Vzhledem k neustálému rozvoji klubu a kvalitní práci, která byla v minulých letech v mládeži odvedena, tak je potřeba se posunout opět o další schod výše. Vize týmu U23 a juniorů je ve střednědobém horizontu, ale příprava na pomyslný vrchol je už potřeba teď. Tým U23 by měl do budoucna sloužit pro klub jako farma pro A tým, kde mladí hráči budou nabírat cenné zkušenosti v nejvyšší možné soutěži a připraví se na mužskou soutěž. V týmu budou působit nejen mladí hráči, ale i hráči, kteří budou na pomezí A týmu, nebo se budou vracet po zranění, případně, pokud jim třeba pracovní nebo studijní vytížení nedovoluje plnou zátěž v A týmu."

Podpora projektu od Tlučné

Spolupráci na projektu s TJ Tlučná si pochvaluje sportovní manažer klubu Míra Vybíral: "Je to dlouhodobý projekt a jsem rád, že se s námi do něj pustil partnerský klub TJ Tlučná. Ta nám tak pomůže se pomalu a jistě dostat do nejvyšší možné soutěže. Díky spolupráci budeme moci tento kádr již doplnit o mladé perspektivní hráče hned od začátku projektu."