Související zápasy

Muži i dorost za tři body

Sobota 22. října přinesla zápasy jak dorostu, tak “A” týmu mužů. Oba týmy si odnesly tři body. Muži tedy byli stoprocentní, dorostu se dařilo napůl.

Dorost nestačil na Pantery

Dorostenci vyjeli stejně jako před dvěma týdny k zápasům první dorostenecké ligy do Rudné u Prahy. Nejdříve si poradili s TJ Viking Kobylisy, kdy i přes slabší první třetinu zvládli zápas otočit a dojít si pro vítězství 8:5. Ve druhém zápase vyzvali Panthers Praha, kteří se stejně jako Kobylisy dostali v první třetině do vedení. Ve druhé třetině Gorily srovnaly stav zápasu na 2:2, ale ve třetí třetině si vedení vzali zpět Panteři a nakonec se radovali z výhry 3:2.

Zápasy dorostenců zhodnotil trenér Matěj Surák: “Dneska dvě dost podobná utkání. Týmy proti nám hodně brání a hrají dost jednoduše. Vypadá to, že máme více ze hry, ale ve skutečnosti hrajeme málo v nebezpečných prostorech. Spíše jen tak soupeře obehráváme dokola, až přijde ztráta, protiútok a gól v naší síti. Dnešek se nám herně nepovedl. Kluci samozřejmě makali, to jim nemohu upřít, ale pokud chceme hrát stabilně v prvním koši, tak v tom druhém musíme více dominovat, vytvářet si šance a celý zápas hrát v tlaku.

Nyní nám nezbývá než se připravit na úplně jiný florbal, než byly poslední 4 zápasy. Těšíme se na to, ale musíme se v mnoha aspektech zlepšit. Pochválil bych dnes třetí lajnu, která si jednoduchou hrou vytvářela jako jediná velké šance a ujmula se své role velmi dobře. Uděláme teď maximum pro to, aby příští zápasy hrály v kvalitě všechny tři.”

Muži Pantery přetlačili

Stejného soupeře, jako potkali dorostenci o pár hodin dříve, přinesl los divize do cesty “A” týmu. V divizi B nastupují Panthers Praha U23. Muži, jako kdyby chtěli "pomstít" své mladší kolegy, vlítli do zápasu s velkou chutí a vervou. V první třetině nastříleli hned 7 branek a do šatny šli se slibným náskokem. Druhá a třetí třetina byly vyrovnanější, Gorily ale obě vyhrály a v celkovém součtu si odnesly vítězství 18:11. Třemi góly a třemi asistencemi se blýskl Vojta Hejduk, který se díky tomu stal hráčem zápasu.

K zápasu se vyjádřil Jakub Vandák: “I přes větší počet inkasovaných branek jsme utkání kontrolovali od začátku do konce. Vděčný zápas pro oko diváka, trochu horší pro brankáře. Chci pochválit kluky za nasazení a touhu vyhrát, bylo to odmakáno poctivě. Děkujeme soupeři za fér zápas a divákům za podporu.”

Příští zápas čeká Áčko mužů v sobotu 29. října v Soběslavi.