8_20230203_102147.png
316_20230515_084748.jpg

Marek Schober jako oceněný mladý rozhodčí

Marek Schober v roli rozhodčího sbírá další zkušenosti. Tentokrát se účastnil turnaje Prague Floorball Cup a rozhodoval mj. i jedno z finálových klání.

Marek Schober v roli rozhodčího

Několik zápasů pražského turnaje PFC Spring 2023 rozhodoval Marek Schober. Člen několika realizačních týmů Goril v roli asistenta a také gólman juniorky si úspěšně vede i jako rozhodčí.

Tentokrát měl možnost působit jako sudí na turnaji PFC Spring 2023 ve dvojici s Timonem Štoskem. Marka jsme vyzpovídali hned po turnaji:

Ahoj! Jak se ti líbilo PFC Spring 2023?

K takovému formátu turnaje jako PFC se rozhodčí v sezóně příliš nedostane. Proto byl turnaj pro mě osobně příjemnou zkušeností. Všechny zápasy, kterých jsem byl svědkem, ať už jako rozhodčí nebo fanoušek se odehrávali v parádní atmosféře a v tempu. Z toho má člověk vždy dobrý pocit.

Jak vnímáš finále a zápasy, které jsi pískal?

Rozpis zápasů byl velmi otevřený a já tak měl možnost zapískat si téměř všechny kategorie od mladších žáků až po juniory. To, že jsme s kolegou Timonem Štoskem byli zvoleni na finále, je pro nás čest. Jsme rádi, že pořadatel dal mezi tolika rozhodčími na turnaji přednost právě nám. Samotné finále PFC na Podvinném mlýně bylo úžasné. Přeci jen na takové hale s takovou show okolo se píská náramně. Já jsem za to finále opravdu vděčný.

Máš další plány na léto?

V létě nemám žádné velké plány. To je způsobeno hlavně tím, že jsem v tom kolotoči florbalu o odpočinku zatím nepřemýšlel. Hlavně mám o prázdninách povinnost stát se řidičem, takže autoškola nebude v mém programu chybět. Samozřejmě florbal se v mých prázdninách také vyskytuje, bez toho by to nešlo. Připravuji se s juniorským týmem Goril.

Budeš pískat nějaké další turnaje?

Tak první na řadě je turnaj v Kalmaru, jedeme zítra. O týden později zase pojedeme do Ostravy na Ostravské hry. A poté už letní turnaje typu Prague Games, Czech Open a brněnský Hummel nebo Salming Cup. Pro odlehčení a hlavně pro zábavu plánuji například Dobrušku či plzeňský Fatpipe Open.

Co se ti líbí na roli rozhodčího?

Je to pohled na florbal z trochu jiného úhlu, který mě opravdu baví. Poznám se se spoustou skvělých lidí a vydělám si slušné peníze. Kvůli tomu jsem vlastně začal, ale zjistil jsem jak mě to baví a to je skvělé, i když je to někdy o nervy. Na samotném pískání se mi líbí, jak člověk pracuje s jednotlivými hráči a situacemi. To, že na mém rozhodnutí závisí další průběh utkání, je pocit, se kterým musím neustále pracovat. Ovšem já nejsem na hřišti od toho, abych zápas ovlivňoval, ale jen, abych ho korigoval v mezích pravidel a fair-play.