19_20231110_093954.png
582_20240617_131503.jpg

Los nové sezóny znají i dorostenci a junioři

Los dorostenecké a juniorské ligy přisoudil gorilám zajímavé soupeře. Pojďme se podívat, co je čeká!

Junioři budou mít v září perné víkendy

Do juniorské CE ligy vede cesta přes náročnou kvalifikaci a podobně jako loni, i teď v září budeme mít tři náročné soupeře s nimiž se utkáme doma i venku. Ve skupině, ze které přímo postupuje jen vítěz, se utkáme o postup s týmem Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, s Kanonýry Kladno a třetím soupeřem bude plzeňské spojení florbalových týmů pod názvem Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC Plzeň. Druhý tým skupiny má ještě možnost přes vyřazovací část překonat některého z vylosovaných soupeřů.

Rozpis CE ligy juniorů

Kdo si nevybojuje CE ligu, zamíří do 1. ligy juniorů, která se bude hrát od října ve skupinách západ a východ po devíti týmech. To už známe z minulého roku. První zápasy juniory čekají už v polovině září, 14. a 15. 9. se bude hrát na Kladně a na hřišti, které pro zápas kvalifikace juniorské ligy vybere Akademie. Kvalifikace o CE ligu bude opět mimořádně důležitá a všechny týmy do ní půjdou naplno.

Dorost zná formát nové 1. ligy dorostenců

Mladí dorostenci Gorily Plzeň budou nastupovat 12 krát během sezóny v předem vylosovaných zápasech 1. ligy, jízdní řád už je tedy znám dlouho dopředu. Začínáme turnajem v Plzni, který hostí Slávie, pak hned další turnaj pořádáme my, třetí kolo odehrajeme v Písku, další na hřišti Butchis, pak jedeme na Bohemians atd. Kolotoč v březnu 2025 zakončíme cestou na Kladno a pak budeme vědět, na jaké místo to stačí pro výchozí kolo v play-off. Do vyřazovacích bojů vstupuje všech 58 týmů v části západ a východ.

Doma na turnajích se představíme 5x během hracích víkendů 14.-15.9., 28.-29.9., 30.11.-1.12., 11.-12.1. a ještě 22.-23.2. Takže dorost budeme mít vícekrát na očích.

Dorostenci obhajují účast ve čtvrtfinále, takže máme před sebou náročný úkol. V rozpisu je hledejte pod názvem FORVIA Gorily Plzeň. Ano, poprvé u mládeže používáme název partnera týmu a tím je společnost FORVIA.

Rozpis 1. dorostenecké ligy

Související články

Gorily Plzeň