Jak hodnotí zápasy dorostu trenéři?

V sérii na dvě vítězná utkání viděli diváci parádní zápasy, o postupu se rozhodovalo až v prodloužení!

O víkendu jsme přehráli Panthers

Další úspěšné kolo play-off odehráli v nejvyšší celostátní soutěži dorostenců v hale Lokomotiva Cheb Gorily Plzeň. V cestě jim stál tým Panthers Praha, který skončil v základní části na 5. místě, hned za námi. Navíc ve vzájemném měření sil během sezóny dorostenci prohráli těsně o 1 gól, dvojzápas sliboval vyrovnanou podívanou. V sérii na dvě vítězná utkání viděli diváci parádní zápasy, o postupu se rozhodovalo až v prodloužení!

První zápas jsme těsně prohráli

Prohrané první utkání, které skončilo 3:4 pro soupeře komentoval trenér Matěj Voborník takto: "Za první zápas jsme hráli pouze prvních 10 vteřin a poslední 2 minuty zápasu, což je opravdu málo. Hráči odpadali fyzicky, během zápasu jsme byli nuceni hrát snad na osm různých formací, spíš hrál ten, kdo prostě mohl. Byli jsme nedůslední před naším brankovištěm a darovali jsme soupeři tři góly. Do útoku jsme neukázali vůbec nic, naprosto nulová produktivita. Ze závěrečného tlaku jsme dokázali vytěžit alespoň 2 góly, které nám do dalšího zápasu dodaly sebevědomí a naději na postup.".

Ve druhém se karta obrátila

Druhý zápas Gorily Plzeň otočily ve svůj prospěch a vyhrály 7:6. "Neskutečný druhý zápas, parádní podívaná. Série, ve které to bylo opravdu 50 na 50 a postoupit si určitě zasloužily oba týmy. Po prvním nevydařeném zápase jsme si řekli, že tohle vzdát nechceme, chceme bojovat o postup až do posledních chvil. Hráči nechali na hřišti vše a urvali jsme to srdcem. Panthers byli opravdu silným soupeřem a i před nimi velký respekt. Děkuji úžasným fanouškům, kteří možná byli právě ten rozhodující faktor, který nás tak hnal dopředu a rozhodl v prodloužení. Je to pro nás taková odměna, za všechny ty roky, kdy jsme na turnajích vypadávali v prodloužení nebo nájezdech. Teď míříme do dalšího kola play off a určitě chceme jít dál. Klukům děkuji, že to nevzdali a bojovali až do konce, neříkám to často, ale za dnešek jsem na ně hrdý." hodnotí druhé utkání trenér Matěj Voborník.

Další možnost ukázat svoje florbalové kvality bude mít tým Goril v Praze, kde se 3.4.2022 představí ve dvojzápase proti Florbalu Chodov.