25_20240109_143414.png
8_20231110_093825.png
584_20240624_131426.jpg

Gorily v olympijské atmosféře na UWG 2024

Letošní ročník byl od organizátorů znovu o kus posunutý. Děti i trenéři tak měli možnost si užít akci, která simuluje olympijskou atmosféru opravdu na 100 %. Páteční zahájení zakončené obrovskou ohňostrojovou show bylo dokonalé.

United World Games jako velký sportovní zážitek

Jak viděl UWG 2024 šéftrenér mládeže Matěj Surák? Přinášíme jeho pohled na hry v rakouském Klagenfurtu: "Naše děti se díky loňské zkušenosti těšily už dlouho a my jsme s trenéry byli spokojeni, že všichni zahodili jazykové zábrany a od prvního dne komunikovali ve stanovém městečku a na stadionu s dětmi napříč sporty i národnostmi. Je skvělé vidět, jak se děti nebojí seznámit s kýmkoli, byli jsme fandit na různých sportech, o volných chvílích hrály naše Gorilky volejbal, fotbal nebo pozemní hokej s týmy ze Slovinska, Rakouska, Rumunska, Itálie a dalšími, a bylo vidět, že se tu vytváří nová přátelství."

Gorily na UWG 2024
Gorily na UWG 2024

Florbal se hrál opět ve Villachu

Florbalová část měla dvě dějiště v nedalekém Villachu. Tady hrály Gorily ve třech kategoriích. Opět komentuje účast Goril v turnaji Matěj Surák: "Na utkáni jsme stejně jako loni dojížděli do města Villach, které leží za západním koncem jezera Wörthersee, a zejména díky práci Vojty Beneše byla cesta vždy příjemná a organizačně dobře zvládnutá. Do Rakouska jsme přivezli 4 týmy ve třech kategoriích a odehráli spousty zápasů proti klubům ze států, na které děti nejsou vůbec zvyklé. Florbal to byl hodně bojovný a v každém zápase padalo hodně gólů. Nejlépe si vedli stříbrní dorostenci a já doufám, že příští rok zaútočíme na zlato."

Domů si vezeme nová přátelství

"Cílem na United World Games nebyly tolik výsledky a medaile jako nespočet zážitků při setkávání s mladými sportovci z celého světa. I jídlo musím pochválit, foodcourt na stadionu byl otevřený celý den a hráči si mohli nabídnout z několika kuchyní – domácí rakouská, vynikající italská, speciality z Ameriky a další skvělá jídla. O děti bylo během turnaje postaráno skvěle", říká Matěj, který může srovnávat. Na UWG nebyl poprvé a viděl tu už většinu z 12 sportů. "Jsem rád, že s námi letos vyrazilo i tolik rodičů. Je skvělé, jak naše děti podporují, ale to vím ze zkušeností z celé sezóny. Tahle akce je super v tom, že mají i čas pro sebe a je tu opravdu co vidět. Mohou navštívit jezero, hory, rozhledny, stihnou túry v okolí i projít historická centra okolních měst. Jezero v Klagenfurtu je super, vyrazili jsme sem i se všemi kategoriemi a děcka se tak mohla vyřádit ve vodě i v místním parku. Doufám, že nás příští rok pojede na UWG zase o kousek víc, a že si akci užije znovu i početné zastoupení rodičů. Musím poděkovat trenérům, protože postarat se o děti na takové akci je o dost náročnější než na velkých turnajích a kempech. Věřím, že i pro ně to byla cenná zkušenost a motivace do další práce."

Stříbrní dorostenci
Stříbrní dorostenci

Související odkazy