GorilyŠtíři
18:1(5:1,5:0,8:0)
so 5. 11. 2022 20:00 @ Area D, Divize, 9. kolo

Gorily se se Štíry nemazaly

Štíři z Českých Budějovic si na Gorily z Plzně nepřišli. Domácí spustili vynikající ofenzivní představení a diváky potěšili 18 brankami v síti Štírů.

Zápas s jasným průběhem

Ačkoliv se florbalisté z jihu Čech dostali do vedení, byla to jediná přesná trefa, ze které se v zápase radovali. Gorily již během první třetiny otočily skóre na 5:1. V prostřední části hry přidali domácí stejný počet branek jako v první třetině. Poslední herní pasáž přinesla dalších 8 přesných střel Goril a zápas s jasným průběhem mohl v klidu skončit za stavu 18:1. Gorily se v ofenzívním florbalu vyžívaly.

Hodnocení trenéra

Zápas s nejlepším rozdílem skóre v sezóně (+17) okomentoval Jakub Vandák: „V úvodu utkání nám chybělo více trpělivosti na hokejce a také chytrosti, abychom lépe využívali volné prostory na hřišti. Ve zbytku utkání jsme tyto činnosti zlepšili a mohli tak potěšit diváky velkým množstvím branek, za což jsme moc rádi. Nyní se již budeme plně připravovat na další důležité utkání v Milevsku.“

Příště o první místo

Gorily si tak připsaly další tři body do tabulky Divize B, ve které se nachází na druhém místě za Milevskem. Právě s tímto soupeřem se Áčko utká příští víkend. Souboj o první místo bude sledovat jihočeské město a pro Gorily to bude těžký zápas. Přes týden se ale svěřenci dua Vandák - Valíček budou připravovat a příští sobotu nechají na hřišti vše.