GorilyKralupy n/V
9:2(0:1,4:0,5:1)
st 20. 3. 2024 20:00 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 5. kolo

Gorily poráží Kralupy Wolves a postupují dál

Pátý zápas série rozhodly Gorily ve druhé části. Obrat série ze stavu 1:2 na 3:2 nasměroval Gorily do 3. kola play-up, kde se už v sobotu vydají na hřiště Wizards Praha.

Zápas o všechno

Druhé kolo play-up o Národní ligu s Kralupy Wolves mělo všechno. Vyrovnaná série dospěla do pátého zápasu, který nakonec pro sebe rozhodli domácí. Gorily se v první třetině dostaly do ohromného tlaku. Střel, které bezpečně kryl Jan Blaho, neznamenaly nic, protože v momentě, kdy se Wolves dostali poprvé k pořádné střele, tak prohrávaly po gólu Jana Michálka 0:1. Brankář Blaho držel nulu celou první třetinu a Gorily tak mohly v kabině přemýšlet, kde dělají chybu.

Obrat ve druhé části

Obavy fanoušků rozptýlil ve 25. minutě vynikající nahrávač Matěj Surák. Viděl záběh Tomáše Poura a ten neměl problém umístit míček za záda přesouvajícího se gólmana. Vyrovnání na 1:1 vlilo domácím více energie a chvilku poté, co Dan Nicklas orazítkoval břevno, tak opět Matěj Surák našel parketu pro Ondru Budka a ten se nemýlil. Třetí gól Goril vybojoval šikula Ondra Sihelský a pod gólmana zasunul míček Lukáš Čech. Výbornou třetinu zakončila souhra Jirka Kratina - Matěj Surák a hala bouřila! 4:1 pro domácí!

Fotogalerie z 5. zápasu

Třetí třetina začala náporem hostů, Wolves už byli blízko snížení, ale to ještě za Vojtu Šimůnka zasáhl Lukáš Fischer. Po chvilce se pak dočkali Vlci kýženého gólu. Závar v brankovišti proměnil střelou do odkryté branky Jakub Manek. Domácí nepropadli v hlavách a dál hráli na míčku. To se vyplatilo v momentě, kdy Dan Nicklas nahodil pas pro Ondru Hlinovského, který z první mířil přesně. Wolves nedokázali proměňovat ani početní výhody, proto opět udeřily Gorily. Šestou branku připravil Michal Strnad, kterému nikdo nedokázal sebrat balónek. Wolves museli otevřít hru a hrát bez brankáře. Do prázdné brány se podařilo Gorilám skórovat 2x, jednou zamířil do síťky Ondra Hlinovský, potom se to samé podařilo Adamovi Haškovi. Snahu Wolves ještě v závěru Gorily otupily další brankou Lukáše Fischera a oslavily postup do 3. kola play-up po výsledku 9:2.