Gorily na Superfinále 2024

Český florbal přichystal další show. Ve 12. superfinále extraligy žen a superligy mužů přilákalo do Prahy rekordní návštěvu. Předprogram tvořilo finále obou kategorií Subterra cupu pro střední školy.

Ani na Superfinále 2024 Gorily nechyběly

Mezi ženami se v superfinále o titul mistryň utkaly hráčky Vítkovic, které obhajovaly zlato, s mladým týmem Chodova. Mezi muži proti sobě hrály týmy Tatranu Střešovice a Mladé Boleslavi. Tady obhajoval zlato vítěz základní části Tatran Střešovice. Na utkáních ovšem nechyběly ani Gorily, které se v pražské O2 areně také neztratily.

Po obou finálových utkáních Subterra Cupu pro střední školy a gymnázia jsme viděli nejprve ženské finále extraligy. To nabídlo skvělou podívanou podpořenou výbornými diváky. Děvčata z Florbalu Chodov předvedla dobrý výkon, ale nestačilo to na hráčky Vítkovic, které si udržovaly od první třetiny náskok. Utkání skončilo 5:3 pro ostravský tým, Vítkovice už slavily osmý zisk titulu.

Mužské superfinále ukázalo velmi kvalitní florbal, nejprve první část ovládl Tatran a dostal se do dvougólového vedení, ve střední části povstala Mladá Boleslav a srovnala průběh na 3:3. Boleslavští měli více ze hry, ale na 4:3 skóroval Tatran. Mladou Boleslav do zápasu vrátila úspěšná power play bez brankáře. Po 60 minutách bylo skóre vyrovnané 4:4. Potřetí v řadě bylo k vidění prodloužení, o 18. titulu pro Tatran rozhodl střelou z otočky Tomáš Hanák, který překonal gólmana Boleslavi Lukáše Bauera.