Gorily na Superfinále 2022

Český florbal slavil 30 let a při tom si přichystal i velkolepé 10. superfinále extraligy žen a superligy mužů.

Na Superfinále 2022 Gorily nechyběly

Mezi ženami se o titul utkaly hráčky Florbalu Chodov s FBC Ostrava, mezi muži proti sobě nastoupily týmy Florbalu Mladá Boleslav a Tatranu Střešovice. Na utkáních nechyběly ani Gorily, které se v pražské O2 areně také neztratily.

Po obou finálových utkáních Subterra Cupu pro střední školy a gymnázia jsme viděli nejprve ženské finále. To nabídlo skvělou podívanou podpořenou výbornými ostravskými diváky. FBC Ostrava předvedlo vynikající výkon a vyhrálo nad Chodovem v poměru 2:4.

Mužské superfinále ukázalo trochu jiný florbal, hodně se dbalo na zodpovědný výkon v obraně a po 60 minutách bylo skóre vyrovnané 1:1. V prodloužení rychle rozhodl o titulu pro Mladou Boleslav Šebek, který překonal gólmana Tatranu Kříže.