Gól v prodloužení nasměroval dorost do osmifinále

2. kolo play-off proti Panthers Praha bylo určitě ozdobou 1. dorostenecké ligy. Panthers Praha hráli dobře v první zápase, ve druhém byly zase lepší Gorily. O osudu série rozhodl gól Ar Ngo Phuce v prodloužení. Střelou po samostatné akci rozhodl! Gorily postupují! A chebská hala bouří snad ještě teď!

Panthers šli do gólového náskoku

Ač se už v 10. vteřině radovaly Gorily díky Vašku Müllerovi, tak Panthers byli lepší po většinu zápasu. Hned ve stejné minutě dokázali srovnat skóre a pak v závěru třetiny Ottomanský gólem do šatny Gorily úplně zmrazil. Ve druhé části Gorily sice dobře odbránily přesilovku, pak ale lacino inkasovaly v situaci 4 na 4. Panteři v téhle situaci zahráli lépe. Šikovný Uher navíc lehce tečoval míček do branky a najednou domácí viděli na ukazateli třígólovou ztrátu. V poslední části Gorilám pomohla přesilovka. Tu využil Vašek Müller. Pak bylo ještě líp, to snížil Filip Vavrík a Gorily byly zpátky v zápase. Zezadu je skvěle podporoval dobře chytající Filip Šrámek, ale skóre už se neměnilo. Panteři první duel vyhráli - 3:4.

Jízda až do prodloužení

Tenhle zápas byl ještě o trošku lepší, než ten předchozí. V první minutě šly opět Gorily do vedení, Vojta Hůda dokončil Vojířovu akci. V sedmé minutě vyrovnal agilní Petráň. V 11. minutě napřáhl Filip Vavrík a gólman Štosek kapituloval po střele z dálky. Ještě lépe bylo pár vteřin před koncem první části, když Daniel Fuchs proměnil přihrávku od Adama Čecha v gól na 1:3. Ve druhé třetině Panteři dokázali srovnat na 3:3, gól vstřelil Leiš a po něm se trefil také Beneš. Pak začal úřadovat Ar Ngo Phuc. Po přihrávce Marka Grasu skóroval. Stav utkání vyrovnal Marek Urban, ale za chvilku znovu Ar Ngo Phuc prostřelil všechno před sebou 4:5! Třetí třetina byla také gólová, nejprve se trefil Marek Grasu, jenže Nový dokázal rychle odpovědět. Pak Marek Grasu opět skóroval, tentokrát v přesilovce! 5:7! Ale to dokázal znovu snížit Hlaváč. Navíc Gorily po tomhle gólu šly okamžitě do oslabení. Jen díky vynikajícímu Šrámkovi a podpoře z tribun zůstal stav takový, že jsme šli do prodloužení. Gorily vyhrály - 6:7.

Oba zápasy skončily jednogólovým rozdílem a následovalo 10 minutové prodloužení. Od začátku byly aktivnější Gorily, třikrát šanci spálily. Netrefil se Hůda, Müller ani Vojíř a mohlo je to mrzet. Pak se musel ukázat Filip Šrámek, několikrát skvěle zasáhl a nenechal Panthers skórovat. Ale prodloužení mělo ještě jiného hrdinu. Ar Ngo Phuc to nakonec vzal na sebe, uvolnil se do středu hřiště a propálil gólmana!

Dalším soupeřem v play-off je Florbal Chodov

Los soutěže nám v osmifinále přisoudil soupeře, který opanoval naši skupinu A. Hrajeme ho proti Florbalu Chodov. Série na dvě utkání začíná v neděli 3. dubna 2022 v Praze. Máme tak 14 dní na přípravu.