Související zápasy

Florbalové hody přinesly Gorilám radost

První prosincový víkend přinesl hned 18 zápasů gorilích týmů. Pojďme si je postupně zrekapitulovat.

Béčko napůl úspěšné

O víkendových zápasech dorostenců a mužského Áčka jsme už psali reportáž. K zápasům vyjela i rezerva mužů. A v prvním zápase si nevedla vůbec zle, porazila Koterov 10:6. Druhý zápas bohužel dopadl lépe pro soupeře a gorilí Béčko tedy „přezimuje“ na třetím místě tabulky Regionální ligy. Nutno podotknout, že 2. až 4. tým mají stejný počet bodů a dělí je jen skóre. Další zápasy, které jsou na programu 8. ledna, tedy napoví, jaké bude postavení v tabulce před závěrem sezóny.

K zápasům B týmu se vyjádřil hrající trenér Honza Felkl: „Rezerva mužů se o víkendu střetla s týmy z Domažlic a Koterova. První vzájemné zápasy dopadly oba v neprospěch Goril, a tak bylo co vracet. V prvním zápase nás čekal Koterov. Soupeř působil hned od začátku utkání až příliš odevzdaným dojmem a v podstatě celé utkání se rozhodlo v první třetině, kterou jsme vyhráli 6:1. Koterov jsme bez větších problémů porazili 10:6.

Od druhého zápasu se očekávalo úplně jiné herní pojetí hry než od Koterova. Zápas byl od prvních minut v mnohem větším tempu. První třetina byla herně vyrovnaná a skončila v náš prospěch 2:1. Začátkem druhé třetiny Domažlice vyrovnaly a pokračovalo se ve vyrovnaném tempu. V půlce druhé třetiny jsme dostali dva slepené góly rychle za sebou a v tu chvíli se lámal chleba. Domažlice začaly být lepším týmem. Třetí třetina patřila již jen Domažlicím. Zápas skončil 2:8 v náš neprospěch. Do příštích zápasů musíme zapracovat na zlepšení mentální odolnosti, protože jsme si druhý zápas prohráli sami ve svých hlavách.“

Junioři ve hře

V sobotu se do hry dostali také junioři ve 2. lize. Ti v Rokycanech nejdříve podlehli Karlovým Varům 5:2, ale ve druhém zápase si poradili s plzeňským Interobalem 8:3. Vánoční svátky tak junioři oslaví na třetím místě tabulky své soutěže.

Mladší žáci řádili v Tlučné

Mlži vyjeli do Tlučné sice bez svého nemocného trenéra, kterého zastoupil Matěj Surák, ale na jejich výkonu se to nijak nepodepsalo. Nejdříve si poradili s FBC Plzeň, pak s domácí Tlučnou a nakonec se Slavií. Celkové skóre dne se zastavilo na metě 31:7.

Jak zápasy viděl Matěj Surák? „Tři zápasy na poměrně malém hřišti, čehož jsme se snažili využít a být neustále v tlaku na míček. Chybí nám koncentrace, bez které dochází ke spoustě nepřesností. Kluky chválím za nasazení a vnesení nových prvků do hry. Budeme se zlepšovat. Tři výhry dnes povinnost.“

Nejmenší gorilky na hřišti

Na hřiště se o víkendu podívaly i nejmenší gorilky. Přípravka bílá si zahrála v Klatovech, tým černých jel do Tachova, kde si zahrál i tým minipřípravky - Gorilata. K zápasům se vyjádřil Honza Felkl:

„Dětské týmy přípravek se letos poprvé rozdělili a každý tým zamířil odehrát svá utkání do jiného města. Oba týmy se potýkaly s rozsáhlou marodkou a bylo těžké sestavit dva týmy, ale nakonec se zadařilo. Tým bílých odcestoval do Klatov, tým černých do Tachova. Ne nadarmo se říká méně je někdy více. A tak se značně prořídlé sestavy daly do boje. Děti bojovaly do posledních sil a předváděly opravdu krásnou hru a přetavily do hry vše, co se do nynějška naučily na trénincích. Oba týmy sehrály čtyři utkání. Bílí tři z nich vyhráli a až poslední zápas nevyšel, kde již došla energie. Černí vyhráli s přehledem a bez většího zaváhání všechny své zápasy a ovládli celý turnaj v Tachově. Dětem děkuji za pěkný výkon, prezentaci Goril i v minipřípravce a těším se na naše další společné tréninky a zápasy, jen tak dál!“

Děkujeme za podporu všem, kteří si o víkendu našli cestu na gorilí zápasy. Budeme také rádi, pokud se podíváte na naši hithitovou kampaň, ve které chceme vybrat prostředky pro urychlení rekonstrukce naší domovské haly v Area D.