Související zápasy

Gorily Plzeň
16_20221021_135305.png
267_20230313_084718.jpg

Dorostenci vyprovodili Kadaň a postupují

Nejprve v sobotu v Kadani a pak také v neděli doma hráli play-off 1. dorostenecké ligy naděje Goril. Dorostenci zvládli obě utkání vítězně a zaslouženě postupují. V dalším kole je čekají Panthers Praha.

Dramatické zápletky v Kadani

V prvním zápase v sobotu ve sportovní hale v Kadani se rychle v zápase trefily Gorily. Skvěle napřáhl a hlavně trefil Karel Altman. To však bylo nadlouho poslední změnou skóre. Kadaň hodně dobře bránila a mohla se opřít o vynikajícího gólmana. Ten držel svůj tým i v průběhu druhé části. Pak přišla smolná chvilka pro Gorily, nešťastným vlastním gólem Lukáše Fischera Kadaň vyrovnala. 

Ve třetí části přišla přesilovka a tou si Gorily pomohly. Svůj cíl našla rána Adama Čecha. Ještě však přišla komplikace! Z ojedinělé standardky udeřili domácí, nehlídaný Šole trefoval do poloprázdné branky. Rozhodnutí přišlo pro gorilí fanoušky brzy, prosadil se Tadeáš Tobiáš. Další šanci jsme využili při hře proti šesti. Střelu Denise Kalivody, která mířila do prázdné branky si srazil za záda dobíhající gólman Grund. Na tabuli svítil konečný stav 2:4.

Domácí střelnice slepými

Na domácí utkání se Gorily pořádně nachystaly, navíc šly do zápasu se změnou v brance. Potrestaného Filipa Černého nahradil mladík Vítek Vaidiš. V první části se hrálo daleko od něho, ale první gól zápasu dostal on. Před brankou se nejlépe zorientoval Sirový a Gorily prohrávaly. Na střely ovšem ne, Grund měl nakonec 45 zákroků, na gól jsme ale čekali dlouho. Kouzlo ztratil góman hostů až ve 20. minutě zápasu, když ho prostřelil kapitán Adam Čech. Gorily rychle otočily stav, protože vzápětí Tomáš Bolda nádherně uklízel míček do šibenice, výborně ho našel Filip Čech.

Ve třetí části zasypávaly Gorily Grunda dalšími pokusy, ale ujal se až pokus Denise Kalivody. Pak se také činil Vítek Vaidiš, protože Kati Kadaň zkusil hrát vabank a v poslední minutě definitivně rozhodl Lukáš Fischer.

Utkání hodnotil trenér Matěj Surák: "Utrpěli jsme výhru. Řekli jsme si v kabině, že chceme vyhrát florbalem, a nakonec jsme to stejně lámali tou bojovností. Myslím si, že bojovnost bude teprve potřeba, proto jsem dneska nespokojen, ale rád za postup. Mákneme a připravíme se mnohem lépe na další kolo. Kluky chválím za nasazení a fanouškům moc děkujeme za super podporu. Je-de-me."

Teď na Panthers

Dorostence čeká další kolo příští týden. Los pavouka play-off přisoudil za soupeře Panthers Praha. Začíná se v sobotu v Praze, druhý zápas budeme hrát v neděli doma.

Související články

Gorily Plzeň
263_20230310_094558.jpg

Dorost se chystá na první kolo play-off

Podobně jako muži i dorostenci míří v play-off do Kadaně. První zápas s Katy hrají v sobotu, v neděli je potom hostí doma v Area D.