Související zápasy

Dorostenci postupují do 3. kola play-off

Přes těžkého soupeře postupují dorostenci Goril do dalšího kola. Jsou v TOP16! Poradili si s Karlovými Vary a po utkáních 4:4 a 3:6 jdou dál! Na soupeře si musejí ještě počkat.

Domácí remíza

Do sobotního zápasu dobře vstoupili hosté z Karlových Varů, Rudolf Voják brzy našel skulinu v obraně a vystřelil přesně do růžku branky, kterou strážil pozorný Filip Černý. Další góly přišly ve druhé části. Vyloučení potrestal Jakub Ďurian, který jen musel trefit prázdnou branku. Třetí direkt pro domácí obranu připravil opět Rudolf Voják, který trefil po uplynutí přesilovky na 3:0. Naději přinesla rychlá odpověď a gól Pepy Sekyry.

Třetí třetina začala dalším trestem pro Gorily a už po 17 vteřinách proměnil přesilovku 2+2 Martin Štencl, druhý trest jsme ubránili a postupně Gorily převzaly iniciativu. Bránícího soupeře jsme začali přehrávat a Jiří Jogl prostřelil Matějku na 2:4. Vyloučení Šlechty potrestaly Gorily už po třech vteřinách, když standardku proměnil po přihrávce Tomáše Boldy opět Jiří Jogl. K vyrovnání nám pomohl ještě jeden trest pro Florbal Vary a opět po standardce se trefil Filip Vavrík. Bylo vyrovnáno 4:4. Rozhodnutí série muselo přijít v dalším zápase v neděli.

Vítězný zápas v Karlových Varech

Už v první třetině se začal rodit úspěch Goril. Pozornou obranou a nebezpečnými výpady jsme zaměstnávali karlovarskou sestavu. První našel recept na gólmana Matějku hned v první minutě Jiří Jogl. Další úder se povedl po akci Karla Altmana a třetí direkt této třetiny si připsal Jiří Ohnesorg. Nic ovšem nebylo hotovo, ve druhé třetině se prosadil karlovarský Šlechta a trest pro Denise Kalivodu proměnil ve snížení na 2:3 Krechňák. Gorily ale dokázaly znovu odskočit na rozdíl dvou branek, Filip Vavrík mířil přesně k tyči! Divokou třetinu ještě ozdobil dalším gólem domácí Owczarzy. Gorily přesto našly odpověď a povedený blafák v závěru ještě stihl oslavit Pepa Sekyra.

Náskok, který si Gorily přinesly do třetí části, trpělivě bránily a jakmile se naskytla příležitost podržet míček nebo rychle udeřit do soupeře, tak do toho šly Gorily s vědomím, že to může být rozhodující okamžik série. Karlovým Varům jsme sice nabídli dvě po sobě jdoucí přesilovky, ale hráči v modrém si s obětavou hrou Goril nevěděli rady. Power play pak potrestal gólem do prázdné na 3:6 Filip Vavrík a Gorily mohly slavit postup do dalšího kola!

Dorostenci Goril jsou potřetí v řadě v TOP16 týmů této věkové kategorie!