GorilyLovosice
6:3(4:1,0:2,2:0)
so 6. 4. 2024 19:30 @ SH města Plzně Krašovská, 1. liga dorostenců, 1. kolo

Dorostenci doma Lovosice porazili a hrají o MČR

Výborný zápas se hrál na Krašovské. Dorost Goril narazil v play-off 1. ligy dorostu na Lovosice a v prvním osmifinále vítězí. Porazil Lovosice 6:3.

Domácí zápas v režii Goril

Skvělý vstup měli do zápasu o Mistrovství ČR dorostu hosté z Lovosic. Osmifinálový duel byl nerozhodný jen 4 vteřiny, když domácí obraně pláchl Adam Filip Hrdlička a svoje sólo dokončil gólem! K rychlému vyrovnání stačilo 18 vteřin, Gorily se rychle oklepaly. Pak už hráli domácí to, co je zdobí, pokud hrají v plném složení. Kombinace, rychlý přechod do útoku a vynikající zakončení. Skóre do konce třetiny narůstalo jen na naší straně a hřál nás stav 4:1.

Výpadek přišel ve druhé části, hráli jsme v nižším tempu, rozložili střídání na tři řady a Lovosice zvýšily aktivitu a posléze byli úspěšní i v útočném pásmu. Během posledních dvou minut třetiny snížily jen na rozdíl jedné branky. To znamenalo do třetí části změnu ve hře Goril, které se musely vrátit k tomu, co umí. Hrát více na míčku a být více aktivní. Gól Jiřího Jogla je uklidnil a pak svoji parádní disciplínu ukázal Alex Kuběna v trestném střílení. Výsledek 6:3 do odvety je výborný.

Hodnocení trenérského dua

Na lavičce domácích byli Jakub Čech a Karel Altman a jejich hodnocení znělo: "Vítězné utkání hodnotíme se smíšenými pocity, nehráli jsme úplně to, co jsme chtěli. Lovosice nás chvílemi dostávaly pod tlak a můžeme děkovat našemu brankáři. Jsme v polovině a zítra chceme být lepším týmem."