Dorost zakončil základní část

Poslední kolo 1. dorostenecké ligy hostila v Praze opět hala ZŠ Campanus. My se těšili na utkání se dvěma kvalitními soupeři - s lídrem soutěže z Chodova a severočeským Děčínem.

Lepší Chodov zaslouženě vyhrál

Lídr soutěže se do nás pustil a šel do vedení v osmé minutě, Votava překonal našeho gólmana Filipa Šrámka. Minutu a půl před koncem první části přidali domácí druhou branku. Vzápětí měly Gorily šanci snížit, ale nabídnuté trestné střílení Marek Grasu nedokázal proměnit. Naopak Chodovu se v této situaci na začátku druhé části vedlo lépe a Votava potrestal náš prohřešek. V přesilovce se nám korigovat stav nepodařilo a naopak trest pro Lukáše Fischera chodovští trestali. Znovu jsme měli šanci snížit v přesilovce, ale tentokrát si Chodov poradil i ve čtyřech a byl z toho pátý gól. Třetí třetina začala přesilovkou pro Gorily, ve které konečně padl gól z naší hole. Tadeáš Tobiáš se vrátil po zranění a hned se připomněl gólem. To bylo málo, Chodov promarnil ještě tři naše oslabení a přesilovky nevyužil - 1:5.

Těsný zápas s Děčínem pro nás

Z minulého kola jsme věděli, že nás čeká velmi houževnatý soupeř, který se nevzdává za žádného stavu. Navíc má Děčín celou řadu vynikajících hráčů. V první třetině také ukázali více šikovnosti a šli do vedení 1:0. Nám se povedl začátek druhé části, otočili jsme brankami Vojty Hůdy a Ar Ngo Phuce na 2:1. Děčín ale odpověděl nejlépe, jak dovedl a srovnal na 2:2. Do třetí části jsme opět dobře vstoupili a během minuty vedli o 2 branky, trefili se Vojtěch Hůda a Jan Šveňha. Slánský stav snížil a posledních 10 minut bylo dramatických, Děčín stejně jako my v přesilovce již neudeřil a my radovali z těsného vítězství - 4:3.

Soupeřem v play-off bude Kladno

Končíme v tabulce "kvalifikačních bodů" na 4. místě, tzn. že první trojice vynechává první zápas play-off a nás v něm čeká nejhorší tým dlouhodobé části, a to byl v letošním roce tým Kanonýři Kladno. Hraje se v neděli 13.3.2022 doma v Plzni.