19_20231110_093954.png
24_20240109_143223.png
576_20240522_151940.jpg

Další stáž programu rozvoje proběhla v Butchis

Matěj Surák byl na stáži programu rozvoje Českého florbalu v pražském klubu Butchis. Gorily se opět podívaly pod pokličku toho, jak fungují kluby jinde.

Gorily v programu PP3

Rozvojový program Českého florbalu Gorily Plzeň během roku vytáhne na různé stáže do dalších florbalových oddílů. V minulosti jsme se podívali do klubu v Ústí nad Labem, do Tatranu Střešovice, byli jsme také na stáži v FBC Liberec nebo v pražském klubu Florbal Chodov. Letošní rok jsme také poprvé hostili tým u nás v Plzni, když se přijeli podívat mezi Gorily zástupci z Turnova.

Na stáži v Butchis

V pondělí přišla řada na pražský tým Butchis, který už léta čeří vodu v Praze. Vybrali jsme si ho kvůli výborné práci s mládežnickými kategoriemi. Butchis jsou "kmen", kde se snaží udržet odchovance oddílu v klubu. První z nich už tam pracují a klub pomáhají vést. Šéftrenér klubu Matěj Surák byl hostem Butchis v tomto týdnu a získával zkušenosti v klubu, který se z úspěšné práce s mládeží vyškrábal až na vrchol v podobě účasti v superlize mužů v ročníku 2023-2024.

Matěj Surák si pochvaluje: "Tahle stáž byla nad moje očekávání. Nadchla mne lidskost vedení klubu Butchis a ochota vyslechnout problémy menšího klubu jako jsou Gorily. Potom jsme s prezidentem klubu Romanem Bučkem a dalšími trenéry probrali témata ohledně mládeže. Líbí se mi, jak pracují v Butchis s odchovanci, mají klub postavený na vlastních lidech. To je nám blízké. Jsem rád, jak nám vyšli vstříc a nabídli nám možnost čerpat z jejich materiálů."