Panthers PrahaGorily
11:12 po prodl.(2:2,7:4,2:5)
ne 15. 1. 2023 17:30 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 17. kolo

Vítězství, ale…

Gorilí Áčko vyjelo na závěr druhého florbalového víkendu v lednu na zápas do Rudné u Prahy. Střetlo se zde s Panthers Praha.

Pomalý start

Do první třetiny lépe vstoupili domácí, dostali se do dvoubrankového vedení. Gorily rychle snížily gólem Matěje Suráka. Poté se hra zklidnila, ale hostující tým měl problémy s fyzickou vybaveností domácích. Několik sekund před první sirénou srovnal Ondra Budek a do šaten se šlo za stavu 2:2.

Čtyři góly v jedné třetině?!

Druhá třetina přinesla hned 11 gólů. Sedm z nich bohužel padlo za záda Martina Lenárta v gorilí brance. Za Gorily korigoval stav zápasu pouze Ondra Budek, ovšem v této třetině vstřelil 4 branky! Neuvěřitelný výkon, který držel Gorily stále na dostřel Panterů.

Budy zase řádí

Včerejší gólové představení vyneslo Ondru Budka na vrchol ligové produktivity, s 62 body za 47 gólů a 15 asistencí si drží náskok šesti bodů na druhého nejproduktivnějšího hráče Divize B. 7 gólů v zápase vstřelil letos už podruhé.

Vyrovnání v poslední třetině

Poslední třetina přinesla 5 gólů gorilího týmu a pouze dva přesné zásahy domácích Panterů. Gorily se ve třetí části srovnaly s tempem zápasu a poslaly jej do prodloužení. V tom se v přesilové hře trefil Tomáš Pour po vynikající přihrávce Matěje Suráka a zajistil tak Gorilám 1 bod navíc.

Jak to viděl trenér?

Zápas zhodnotil trenér Jakub Vandák: „Dnešní utkání velmi podobné jako to první vzájemné. Divoké, nahoru-dolů, hodně branek na obou stranách. Panteři nasadili od začátku utkání velmi tvrdou hru, se kterou se nám zejména v první třetině moc nedařilo vyrovnat. Ve druhé třetině jsme dostali několik gólů jak přes kopírák, kdy nám proběhne hráč přes celé hřiště až do brány. To nás zde stálo jeden bod navíc, který jsme tu z hlediska ambicí a tabulky nechali. I tak se ale velice cením toho, že jsme makali do konce a v poslední třetině se nám povedlo zápas dotáhnout a v prodloužení rozhodnout. Každý další zápas je pro nás již play-off. Děkujeme soupeři za zápas a fanouškům za podporu.“

Děkujeme všem gorilím příznivcům, kteří vážili cestu do Rudné, za povzbuzení!