GorilyStrakonice
11:3(2:2,4:0,5:1)
so 7. 1. 2023 18:00 @ Area D, Divize, 16. kolo

Více jak stovka fanoušků viděla vítězný zápas

Před více jak stovkou příznivců Goril bylo Áčko úspěšné a porazili vysoko Strakonice 11:3. Debut v této sezóně si připsaly dvě posily našeho týmu - Jan Šobotník a Daniel Cabejšek.

Zodpovědný výkon týmu

Gorily se na důležitý zápas s jedním z předních týmů v Divizi B pečlivě připravovaly. Přivítaly navíc do týmu dvě zkušené posily. Jan Šobotník hlásil návrat z hostování a do týmu přibyl také bývalý superligový hráč pražských Bohemians Daniel Cabejšek.

V úvodní třetině se hrál opatrnější florbal, domácí se drželi více na balonku, ale hosté ze Strakonic byli pokaždé nebezpeční. Vojta Šimůnek si připisoval sice méně zákroků, ale většinou šlo o hodně nebezpečné situace. Do vedení šly Gorily, když se prosadil střelec Ondra Budek. Strakonice smazaly náskok rychle. Skóre srovnal Přib a z přesilovky otočil na 1:2 Křesák. Těsně před koncem třetiny se ujala skrytá střela Dana Cabejška, Velek v brance Strakonic měl zakrytý výhled a bylo opět srovnáno.

Druhou část odšpuntovala dobrá střela Ondry Budka, který od mantinelu zamířil přesně. Následovala pasáž, ve které se hrálo tvrdě a několikrát za hranicemi pravidel. Skóre se měnilo až po akci Kryštofa Lehečky a svůj gól přidal také Tomáš Pour. Před koncem se ještě znovu prosadil Kryštof Lehečka a Vojta Šimůnek musel ukázal svoje umění. Předvedl skvělý tygří skok a lapil střelu Strakonic.

Ve třetí části snížil skóre strakonický Mareš. Gorily, ale neustupovaly od svého výkonu a dál přehrávaly Strakonice aktivním pojetím hry. Prosadil se také šikula Ondra Hlinovský, pavučinku v bráně vymetl Matěj Surák a svůj další kousek předvedla posila Daniel Cabejšek. Desítku zasadil kapitán Marek Osvald a se sirénou přesně zakončil i Matěj Živčák. Parádní představení Goril bylo u konce a diváci se mohli společně radovat!