KadaňGorily
8:7 po prodl.(1:2,4:3,2:2)
ne 5. 3. 2023 16:00 @ SH Kadaň, Divize, 4. kolo

V Kadani jsme neuspěli ani napodruhé. Rozhodne se doma!

Prohrané prodloužení druhého zápasu rozhodlo o tom, že se série vrací do Plzně. Ani druhý pokus nám v Kadani nevyšel a domácí vyrovnali stav na 2:2.

Chyběl krůček, série se vrací do Plzně

Gorily se dokázaly poučit a rozhodně to byl v neděli od nich mnohem lepší zápas než v sobotu. Domácí šli do vedení poté, co se Mára Osvald netrefil do odkryté branky. Pak jsme ale skóre otočili Matějem Surákem a Adamem Haškem a vyhráli třetinu. V páté minutě druhé části zvýšil Ondra Hlinovský na 1:3. A na snížení Katů opět reagoval nejlépe gólem aktivní Adam Hašek na 2:4. Pak se Kadani podařilo vyrovnat a domácí zareagovali gólem i na další naše odskočení na 4:5, když se trefil podruhé Ondra Hlinovský. Do třetí části jsme tak šli za vyrovnaného stavu 5:5 a čekalo se další drama.

Gorily na začátku třetiny dostaly gól z hole Kalacha, ale perfektně dokázaly skóre převrátit na svoji stranu. Vyrovnal kapitán týmu Marek Osvald a do vedení nás poslal Honza Šobotník. Ovšem Macura to vzal na sebe a překonal naši obranu, proto na konci třetiny svítilo na ukazateli vyrovnané skóre 7:7 a zápas musel do prodloužení. V něm jsme bohužel udělali chybu, kterou dokázali domácí potrestat a zvítězit 8:7.

Rozhodne se ve středu

Opět utkání hodnotil trenér Jakub Vandák: "Parádní zápas v opět skvělé atmosféře. Dnes to bylo play-off se vším, co k němu patří. Bohužel ve finále se smutným koncem pro nás. Je před námi však rozhodující utkání doma v naší nedobytné pevnosti na Area D, kde to prostě urveme. Děkuji skvělým gorilím fanouškům a vyzývám je, aby nás přišli ve středu podpořit v zápase o vše. Necháme tam úplně všechno!"