PísekGorily
7:6 sam. náj.(3:1,3:2,0:3)
so 18. 3. 2023 15:15 @ SH Písek - oblouková, Divize, 3. kolo

Třetí zápas série získal Písek v nájezdech

Gorily vyrovnaly zdánlivě ztracený zápas. Vyrovnané skóre 6:6 zůstalo i po prodloužení a muselo se rozhodnout v nájezdech. Tam rozhodli šťastnější domácí, Gorily musí zabojovat znovu zítra!

Písek výborně začal

Otěže zápasu v první třetině drželi domácí, kteří utekli Gorilám rychle na rozdíl tří branek. Vypadalo to všelijak, jenom ne dobře. Gorilí gólový účet otvíral až Tomáš Pour v 16. minutě zápasu. Ve druhé třetině opět lépe začal Písek, ale Gorily už zlepšovaly výkon. Na každý náš gól však dovedl soupeř odpovědět. Druhou branku na 4:2 dával Kryštof Lehečka, přesilovou hru využil Ondra Budek na 5:3, ale pořád ještě nakonec tři góly scházely.

Zlepšená hra Goril v poslední třetině

Výbornou třetí třetinu předvedly Gorily a postupně snižovaly náskok. Nejprve snížil ranou Kryštof Lehečka. Po pár vteřinách nepotrestal Písek z nájezdu Vojta Hejduk, ale spravil to za něho v přesilovce Ondra Budek. A bylo to jen o gól. Nakonec se ho Gorily dočkaly z dalšího trestného střílení, tentokrát se k němu postavil Kryštof Lehečka a překonal gólmana. Šlo se do prodloužení, které ale nepřineslo žádný gól. Jen břevno od Kryštofa Lehečky vyděsilo početný domácí kotel. Naši fanoušci v Písku i u promítání na hale Area D se jen drželi za hlavu.

Domácí kotel i za mexickou vlnu byl nakonec odměněn v rozhodujících trestných stříleních, kdy sérii nájezdů rozštípnul až čtrnáctý střelec. David Chvosta překonal Vojtu Šimůnka a zítra budeme sledovat v Písku čtvrtý zápas napínavé série!

Trenérský pohled

Zápas v Písku hodnotil Jakub Vandák: "Parádní zápas pro diváky. První třetinu jsme prospali, soupeř utekl a my jsme museli dlouho dotahovat. Náš výkon se pak postupně zlepšoval a obrovsky chválím mužstvo za poslední třetinu i za následné prodloužení, kde chyběly centimetry. Následnou nájezdovou loterii raději nebudu komentovat, aby to neskončilo špatně. Pokud zahrajeme zítra celý zápas jako poslední třetinu, budeme slavit my. Děkuju našim neuvěřitelným fanouškům a prosím, doražte i zítra - potřebujeme vás!"