PísekGorily
7:3(1:0,2:1,4:2)
so 27. 4. 2024 18:00 @ SH Písek - oblouková, Divize, 5. kolo

Třetí vítězství si připsal Písek

Gorily v Písku prohrály, bohužel, ani letošní cesta v play-off zápasech pro nás nekončí úspěšně. Sérii vyhráli domácí, kteří nás porazili 7:3 a celkově 3:2 na zápasy.

Písek využil svoje šance

V první třetině jsme sledovali opatrnou hru, kterou jsme v posledních dvou zápasech série v Plzni neviděli. Šancí bylo pomálu, na první úspěch se čekalo do 16. minuty, když Šanda z výběhu zamířil přesně k tyči branky Vojty Šimůnka. Gorily mohly kontrovat Ondrou Budkem, ale do brankoviště prosvištěl jen on sám, míček byl mimo a další šance Gorily neměly.

Ve druhé části se odvážnou hrou prezentovaly opět Gorily, ale vyplynul z toho jen faul a trest v podobě 2 minut. Cigánek navíc ihned přesilovku využil a bylo to 2:0. Gorily šly okamžitě do šance, ale přečíslení Honza Pojar nevyužil. Radovaly se v 28. minutě, když na 1:2 upravil pohotový Ondra Budek. Radost kotle hostů utlumil po 15 vteřinách Trkovský, jeho nenápadná střela zapadla do branky. Šance pro Gorily mohla přijít v přesilovce, ale z tlaku se nic nepodařilo proměnit. Velkou šanci měl Dan Nicklas.

Třetí třetina vyšla od počátku domácím. Hodně energie našel v sobě Kolínský, který zvýšil už na 4:1. Králík daroval Gorilám přesilovku a z tlaku pak přišlo i snížení Petra Tormy. Ovšem 10 minut před koncem přišel asi rozhodující okamžik zápasu, dvojité vyloučení hráčů Goril. Přesilovka 5 na 3 ochromila další naděje na snížení. Písečtí ji dokázali využít až úplně na konci, trefil se Walter. Po tomto gólu přišel další trest pro Gorily, kdy byl vyloučen kapitán Jan Šobotník a už to bylo zlé. Walter opět přesilovku dokázal využít. Po chvilce přišel ještě jeden dvouminutový trest pro Gorily a to byl konec pro naděje plzeňských hráčů. Cigánek už zvyšoval na 5 brankový rozdíl. Snížení z hole Tomáše Poura už nic v závěrečném tlaku nic neřešilo, o vítězi série bylo jasno.