GorilyŠtíři
13:5(6:1,3:2,4:2)
ne 14. 1. 2024 18:00 @ Area D, Divize, 17. kolo

Štíry jsme vyprovodili 13 brankami

V zápase 17. kola divize s rezervou Štírů České Budějovice zářil střelec Goril Ondra Budek. Šesti góly pomohl týmu k vítězství 13:5.

Pětibrankový rozdíl už v první části

Gorily vstupovaly do zápasu aktivně, ale na to, aby překonaly Bicka v bráně Štírů potřebovaly poměrně hodně pokusů. Jeho kouzlo přestalo fungovat v 10. minutě, když se trefil ostrostřelec Ondřej Budek. Pak se přidalo na tempu a únava se na mladé sestavě Štírů začala projevovat. V rychlém sledu se skóre navyšovalo, dvojice Hlinovský-Kratina si vyměnila 2x míček a už to bylo o tři branky. Pak se ještě trefil znovu Ondra Budek a Honza Pojar. Jediná úspěšná akce Štírů byl dobře dotažený brejk.

Ve druhé části naše tempo opadlo a trenéři malinko zarotovali sestavou, aby se do hry dostali i další hráči. Na další snížení Strouhala jsme reagovali góly v podání Ondry Budka (2x) a také se trefil Míša Strnad. V závěru Štíři ještě jednou přesně zasáhli, Martina Lenárta překonal Burda. Do třetí třetiny jsme opět protočili sestavu, aby měli všichni stejné vytížení. Za hosty snižoval opět Strouhal, připsal si tak hattrick, ale pak se opět do branky už trefovaly jen Gorily. Ondřej Budek, Matěj Surák a také Ondra Hlinovský. Borovkovo snížení mělo ještě jednu odpověď od Goril, když třináctý gól zařídil Míša Strnad.

Špička tabulky je vyrovnaná. Gorily drží na prvním místě divize nejlepší bilance po 17 odehraných zápasech. Říčanům chybí dva body, ale mají zápas k dobru. Strakonice jsou za námi také jen o dva body, proto posledních 5 kol základní části bude hodně zajímavých.

Z trenérského pohledu

K zápasu se vyjádřil Kryštof Lehečka: "Těžké ohodnotit. Z naší strany zápas bez tempa, je škoda, že zabereme vždy, jen když nám teče do bot. Musíme se naučit hrát celých 60 minut! Děkujeme skvělým fanouškům, kteří nás chodí podporovat na každé domácí utkání! Soupeři děkujeme za fair-play zápas a přejeme klidnou cestu domů!"