19_20231110_093954.png
8_20231110_093825.png
214_20230123_094317.jpg

Starší žáci neměli svůj den

V sobotu a v neděli v odpoledních nebo spíš večerních hodinách hráli starší žáci Goril. Ani jeden tým však neměl příliš dobré zápasy.

Starší žáci hráli další ligové turnaje

Bílí tým Gorily Tlučná se představil v sobotu na Lokomotivě v Plzni. Tým se dvěma nováčky hrál s FBC Plzeň, s Go-Go Horšovský Týn a se Slavií Plzeň. Zápasy měly všechny podoby výsledků, po remíze s Horšovským Týnem přišla prohra s FBC Plzeň a výhra nad děvčaty ze Slavie. 

V Karlových Varech se také nedařilo

Černý tým starších žáků v neděli odpoledne bojoval o body v 1. koši, který hostil klub Hurrican Karlovy Vary. Bohužel, ani s Karlovými Vary, ani s FBC se bodovat nepodařilo. Těsný úspěch jsme zaznamenali až v posledním zápase koše s druhým týmem z Karlových Varů.

Hodnocení trenérů

Zápasy starších žáků v Karlových Varech hodnotil trenér Matěj Surák: "Včerejšek nebyl náš den. Musím uznat, že jsme si nezasloužili vyhrát. Hráli jsme dobře prvních 10 minut proti FBC, jinak jsme byli prostě nesví. Chyběla nám kvalita v rozehrávce, odskakovaly nám míčky a hořeli jsme i v našem obraném pásmu, kde jsme si nechávali dávat úplně zbytečné góly.

V šatně jsme si vyříkali podstatné věci a budeme se soustředit na to, abychom se za dva týdny představili v lepším světle. Mrzí nás, že jsme naši šňůru úspěšných zápasů takto zbytečně přerušili. Nejde o to, že na soupeře nemáme, ale je prostě špatně, že je jeden týden přehrajeme a za dva týdny takhle „otočíme“.

Musím pochválit kluky ze třetí lajny, kteří nám svým přístupem a chtíčem pomohli vyhrát poslední zápas a ukázali, že si místo v týmu zaslouží. No nic, my to házíme za hlavu a za dva týdny se budeme chtít doma ukázat v lepším světle. Budeme rádi, když nám přijdete zafandit."

Tým Gorily Tlučná vedl trenér Jakub Čech a utkání hodnotil takto: "V prvním zápase s týmem z Horšovského Týna výkon našeho týmu nebyl nejlepší, chyběl nám pohyb a nedokázali jsme si vytvářet gólové šance. I když jsme se ujali vedení, soupeř dokázal 3 minuty před koncem stav otočit. Až po tomto gólu jsme začali hrát, vytvořili si tlak a nakonec se podařilo vyrovnat. Ve druhém zápase jsme se střetli s béčkem FBC. I když jsme v tomto zápase předvedli asi nejlepší výkon na turnaji, na tým FBC posílený dvěma hráči z A týmu to nestačilo. Jako poslední nás čekala děvčata ze Slávie. Po ospalém výkonu jsme zápas dokázali zlomit na svojí stranu šťastnými tečovanými góly z dálky.

Celkově musím turnaj hodnotit jako jeden z těch horších, které jsme letos odehráli. Problémy nám dělalo obsazování hráčů, chyběl důraz před naší bránou a také dobrý pohyb hráčů bez balónku v útočné fázi. Spokojeni můžeme být se zapojením mladších žáků, kterých turnaj odehrála celá pětice. Pochválit bych chtěl hráče za vůli, v zápasech, které se nevyvíjeli příznivě, nic nevypustili a dokázali je otočit nebo alespoň zremizovat."

Související články

Gorily Plzeň