Starší žáci na Mistrovství ČR v Mladé Boleslavi

Jak hodnotit závěrečný turnaj Mistrovství České republiky, když se vracíte s 12. místem? Gorily chtěly, dřely, bojovaly, ale bohužel, ani v jednom zápase jsme nedokázali vyhrát. Jak se celý turnaj vyvíjel?

Ze základní skupiny do osmifinále

Od prvního zápasu v základní skupině Mistrovství ČR starších žáků se Gorily setkávaly s ohromnou kvalitou týmů. První zápas s Bulldogs Brno nám vyšel poměrně dobře, s favoritem celého turnaje jsme odehráli dobrý zápas, který ovšem lepší Buldoci dokázali vyhrát v poměru 7:2. O osudu zápasu rozhodli v závěrečné části. Turnaj se hrál ve formátu 3x10 minut. Ani ve druhém večerním zápase s Libercem jsme nebyli lepším týmem, FBC Liberec si s námi poradil vysoko 1:7. Druhý den na nás čekalo osmifinále proti Bivoji Litvínov.

Vyřazovací zápasy

V play-off dostaly Gorily další lekci z produktivity. Bivoj Litvínov předvedl v osmifinále výborný výkon podpořený skvělým gólmanem, kterému jsme vzali čisté konto v poslední minutě zápasu a snížili už jen na 1:7. Pro Gorily trpká zkušenost nás poslala do bojů o umístění. V pavouku turnaje jsme měli před sebou dalšího soupeře, kterým byl tým FBC Skuteč. Vyrovnaný zápas se Skutčí se rozhodl pár minut před koncem, kdy se soupeři podařilo odskočit a v power-play jsme nedokázali vyrovnat. Poslední zápas o umístění nás znovu svedl dohromady s Libercem. Ve druhém vzájemném zápase jsme byli už lepším soupeřem, dovedli jsme vyrovnaný zápas do prodloužení. Tam se ovšem podařilo Liberci vstřelit vítězný gól a na Gorily zbylo 12. místo. Finále na turnaji hrály týmy z Brna, mistrovství vyhrál Hattrick Brno po vítězném zápase proti Bulldogs.

Hlavu vzhůru!

Každý by si přál i na takovém turnaji střílet krásné góly, vyhrávat zápasy a zažívat vítěznou tečku. Proti vám tu stojí soupeři, kteří jsou vždy minimálně stejně dobří, stejně naladění a rozhodují detaily a momentální forma. Gorilám se turnaj výsledkově nepovedl, dostaly další florbalovou lekci, další zkušenost, kterou můžeme využít k našemu rozvoji. Tady cesta nekončí.