GorilyKadaň
9:4(1:1,3:2,5:1)
so 25. 2. 2023 20:00 @ Area D, Divize, 1. kolo

První zápas play-up kořistí Goril

Naplněná hala sledovala velké drama, typický zápas pro play-up, ve kterém nakonec dokázali domácí Gorily soupeře rozebrat a zvítězit. Ale vyrovnané skóre Kati drželi až do začátku třetí části.

V play-up vedeme 1:0

Po slavnostním úvodu měl první zápas s Katy Kadaň všechny aspekty typické pro play-up. Obrovské nasazení, někdy až přemíra snahy a velké emoce. Do vedení šly k radosti diváků Gorily, po backhandu Vojty Hejduka, ale střelec Mikuláš Kulík z Kadaně vymetl pavouky v brance Vojty Šimůnka a bylo srovnáno velice rychle. V první části jsme přestáli i přesilovku a udrželi stav 1:1.

Ve druhé části se Kati dostali ke slovu v polovině utkání, když zaváhání Goril potrestala produktivní dvojice Kulík - Lenke. Gorilám pomohlo využití přesilovky a střela Kryštofa Lehečky pod víko brankáře. Rychle bylo srovnáno a za pár vteřin jsme šli do vedení, trefil se Bořek Ozom. Kadaň pomohla k vyrovnání pěkná kombinace. Vojta Šimůnek byl krátký na střelu Muchny. Pak to vzal na sebe Kryštof Lehečka a poslal opět nechytatelně za záda Holečka.

Úvod třetí části byl jasný, Kadaň chtěla rychle vyrovnat, a to se jí také podařilo. Pokorný našel skulinu a prostřelil bloky Goril. Znovu se však do toho opřel Kryštof Lehečka a třetím gólem strhnul vedení na gorilí stranu. O minutu později se prvním dotekem v zápase prosadil Adam Hašek a ještě pak stihl přihrát na gól Danovi Cabejškovi. Kadaň odvolala gólmana a namísto snížení přišla pojistka z hole Jonáše Janaty. Poslední slovo si vzal Ondra Hlinovský a zavěsil na konečných 9:4.

Po prvním zápase je stav 1:0 pro Gorily a už dnes se můžeme od 18.00 těšit na další střetnutí.

Hodnocení trenéra

Utkání hodnotil Jakub Vandák: "Na začátku dnešního zápasu na nás chvíli byla cítit nervozita, která nám malinko svazovala ruce. První třetina velmi vyrovnaná, soupeř nepříjemný. S postupem času jsme se cítili na hřišti lépe, náš výkon rostl a vygradoval v závěrečné třetině, která byla z naší strany odehrána velmi dobře a rozhodla zápas. Teď regenerace a zítra další krok. Děkuji divákům za skvělou atmosféru a zítra je v 18:00 zvu na další zápas. Potřebujeme každého z vás!"