0:3(0:1,0:1,0:1)
so 25. 3. 2023 16:00 @ Area D, 1. liga dorostenců, 1. kolo

Fotogalerie

První osmifinále skončilo pro dorost prohrou

Porážkou 0:3 s Florbalem Chodov skončil první zápas osmifinále 1. ligy dorostenců. Mladé Gorily budou muset v Praze dohánět ztrátu.

Domácí prostředí Gorilám ke gólu nepomohlo

Škoda, dorostenci neodehráli špatný první zápas série, ale chyběl tomu gól. Jak se všechno událo? V první třetině favorit z Chodova začal náporem. Gorily těžko stíhaly a odměnou pro Chodov byl vedoucí gól Marka Navrátila, který z výběhu překonal Filipa Černého. Dál Chodovu pomohly také přesilovky, v první třetině měl k dispozici tři! Avšak mladí dorostenci ubránili všechny pokusy skórovat.

Ve druhé části se při hře 5 na 5 už Gorily začaly více dostávat do šancí a Fridrich měl co dělat. Hrálo se otevřeně, nahoru dolů. Nakonec se z jedné šance dokázal střelecky Chodov prosadit Kýrem a bylo to o dvě branky.

Gorily dál bojovaly a celou třetí třetinu se snažily vsítit kontaktní branku. Všechny šance ovšem pochytal Matěj Fridrich a zákonitě si odnesl cenu pro nejlepšího hráče. K větší spokojenosti hostů pomohl i Vojtěch Petráň, který těsně před koncem prokličkoval obranou a zavěsil. Chodov si tak odvezl třígólový polštář do nedělní odvety.

Jak to viděli trenéři?

Komentář Matěje Suráka chválil atmosféru zápasu i samotné hráče: "Viděli jsme utkání, které mělo všechny parametry zápasů play-off. Rychlé, tvrdé až na samou hranici. Chodov samozřejmě kvalitu má, proto byl po ZČ na prvním místě. Škoda že jsme nevstřelili alespoň jeden gól, každopádně nevěšíme hlavy, ještě se o to zítra porveme. Děkujeme fanouškům, atmosféra byla super!"