GorilyKlatovy
19:7(1:3,6:3,12:1)
ne 28. 1. 2024 18:00 @ Area D, Divize, 19. kolo

Proti Klatovům si Gorily s chutí zastřílely

Po horším začátku si otevřely Gorily v Area D florbalovou střelnici. Klatovům nasázely 19 branek. Atraktivní utkání ocenili diváci.

Špatný vstup, pak střelnice

Než se hráči Goril probudili do třetiny, tak bylo skóre nakloněné na stranu Klatov. Vojta Šimůnek dvakrát kapituloval, pak sice snížil Ondra Sihelský, ale do přestávky ještě klatovští stihli dát třetí branku. Nabitá hala nevěřila, že tohle jsou Gorily. Ani ve druhé části to nebylo ještě zcela podle představ trenérů. Gorily se rychle dotáhly ve skóre, postarali se o to Tomáš Pour a Ondra Budek, ale Sport club Klatovy kousal dál. V 25. minutě vyrovnával opět Ondra Budek a hned vzápětí povedeným backhandem poprvé dostal Gorily do vedení Daniel Nicklas. Tahanice ve skóre pokračovala dál. Nabyté vedení znovu potvrzovali naši střelci Tomáš Pour a Jirka Lukasch až do konce třetiny.

Jednobrankový náskok před třetí částí věštil tvrdou práci. Gorily ovšem drtivým nástupem vybudovaly pětibrankový rozdíl a pak to na Klatovy dolehlo. O náskok se postarali střelci Ondra Hlinovský, Ondra Budek, Daniel Nicklas a svoji branku zapsal i Jirka Veselý. Tvrdost za hranicemi pravidel přinášela tresty pro hosty a Gorily udeřily i v přesilovkách. Za stavu 16:7 už musel střídat i klatovský gólman, za Štaubera musel jít Liška. V gorilím dresu si pak odbyl premiéru v mužské soutěži Jiří Kňourek. Na konečných 19:7 dohnalo Gorily fantastické publikum.

Ohlasy z lavičky

Komentář domácího trenéra Filipa Táboříka byl kritický zejména k úvodu utkání: "První třetina nebyla od nás kvalitní, podcenili jsme začátek zápasu. Neměli jsme základy naší hry. Ve třetí části se naše hra srovnala a začali jsme proměňovat přesilovky. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů."