GorilySO Praha
7:10(1:4,3:2,3:4)
pá 29. 3. 2024 19:00 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 3. kolo

Prohra s Wizards znamená další baráž

Poslední utkání série bylo už to třetí. Gorily nedokázaly Wizards porazit ani v domácím střetnutí a Wizards postupují do Národní ligy po vítězství 3:0 v sérii.

Wizards vítězí 3:0 na zápasy

Nadupaná hala na Krašovské byla sedmým hráčem Goril, ale na Wizardy to bylo málo. Ti měli výborný vstup do zápasu. Lazárek a po něm i Branžovský měli dostatek času i prostoru na zakončení a tak byly Gorily ihned pod tlakem. Ve 13. minutě Smutný zvýšil na 0:3 a až na jeho gól reagovaly Gorily správně a Ondra Budek poprvé rozjásal tribunu! Ovšem Smutný se trefil ještě jednou a po třetině svítilo skóre 1:4 pro Wizards.

Ve druhé části jsme sledovali povstání domácích. Ondra Budek snížil další povedenou střelou. Po něm měl přesnou mušku i Jirka Kratina a už bylo veseleji. Když Ondra Budek dorazil míček po brejku Ondry Hlinovského bylo vyrovnáno 4:4! To vše za necelých 6 minut. Zlepšení Goril bylo evidentní. Bohužel, druhá polovina druhé části tak dobrá nebyla. Maxa a po něm ještě Lazárek dali výsledku podobu 4:6.

Poslední třetina byla o vůli a tu předvedli větší Wizards. Hned ve druhé minutě si vytvořili už tříbrankový náskok gólem Branžovského. Pak z trestného střílení snížil Michal Strnad, když překonal Hartmana. Šestý gól žabičkou přidal vzápětí Ondra Sihelský a bylo to opět jen o 1 gól! Sedm minut před koncem Kronovetr dává osmou branku Wizardů, ale Gorily se nikdy nevzdávají! Zbývá ještě 5 minut a Michal Strnad snižuje bekhendem, celá hala žije a žene domácí Gorily ke srovnání. Bohužel, nestalo se a Lazárek nasměřoval po úspěšném trestném střílení a pak i poslední brankou zápas k vítězství Wizards DDM SO Praha 10.

Gratulujeme soupeři k postupu. Společně s Wizards postupují do Národní ligy Draci Říčany, FBS Olomouc a také vítěz ze série Florbal Litomyšl a Kati Kadaň.

Písek ze Sahary jako předzvěst další baráže

Mraky s pískem ze Sahary byly takovým znamením. Do další baráže, tentokrát s Floorball Clubem Písek míří i Gorily. Loni jsme v téhle části narazili na Králův Dvůr, teď se obrací naše naděje na postup do Písku. Právě tam příští týden začneme svůj boj i my. Hrajeme v sobotu 6.4. a v neděli 7.4. první dva zápasy série proti účastníkovi Národní ligy. Písek skončil na devátém místě a vcelku jasně dokázal poslat Benešov do divize. Loni naše série v play-up šla až do 5. zápasu, uvidíme, jak se soupeři vypořádají se vzájemným soubojem znovu.

Utkání v baráži s Pískem glosoval hned po zápase trenér Goril Kryštof Lehečka ve svém vyjádření. "Teď máme týden se připravit na reparát z předchozí sezóny." Ano, reparát to bude, ale Gorily jdou do téhle zkoušky úplně v jiném postavení než byly loni.