25_20240109_143414.png
8_20231110_093825.png
585_20240628_090549.jpg

Plzeňský kraj na ODM 2024 nezářil

Podobně jako na minulých olympiádách dětí a mládeže, ani na ODM 2024 výsledky výběru Plzeňského kraje nepřekvapily. Dívky i chlapci hráli ve skupině o konečné 9.-14. místo.

Jak si vedly dívky?

Dívky z Plzeňského kraje startovaly se stejným soupeřem jako kluci, ale Moravskoslezský kraj byl nad jejich síly. Porážku si tým vedený trenéry Jakubem Šimkem a Jakubem Mikoláškem (oba FBŠ Slavia Plzeň) připsal i s Libereckým krajem a až ve třetím zápase dívky vstřelily první gól, který znamenal i první bod po remíze s Pardubickým krajem. V úterý si dívky, které vedla jako kapitánka Anna Šiková, poradily se Zlínským krajem, ale na vítězství nenavázaly ani s Prahou a ani s Vysočinou a do tabulky už nezapsaly žádný další bod.

Ve středu nastupovaly hráčky z Plzeňského kraje ve skupině o konečné 9. - 14. místo a tam už dokázaly bodovat. Zvítězily nad Karlovarským krajem a remizovaly v následujících dvou duelech s Královéhradeckým krajem a s krajem Ústeckým. Tenhle bodový zisk stačil pouze na 11. místo v konečné tabulce. Té vévodí vítězný Středočeský kraj.

Anna Šiková na ODM 2024
Anna Šiková na ODM 2024

Jak hráli chlapci?

Výběr hráčů Plzeňského kraje, pod vedením trenérů Jaromíra Täubera (FBC Plzeň) a Adama Tkadlece (FBŠ Slavia Plzeň) neměl dobrý vstup do turnaje. Prohrál s Moravskoslezským krajem, další dva zápasy v pondělním programu skončily nerozhodně. Remíza se zrodila v zápase s Libereckým i Pardubickým krajem. V úterý si Plzeňský kraj, za který nastupoval jako kapitán Jiří Jogl a po boku měl Matouše Kunsta, připsal první vítězství, když porazil těsně Zlínský kraj. Pak přišly opět dvě porážky, a to s Prahou i s Vysočinou.

Ve středu už se dohrávaly jen zápasy ve skupině o konečné 9. - 14. místo, to si náš kraj vedl opět podobně, prohrál s Jihočechy a pak si připsal další dvě remízy s Královéhradeckým krajem i s Ústeckým krajem. To stačilo na konečné 12. místo. Kluci v zápasech vůbec nenaplnili potenciál, který v kraji máme. Vítězství na hrách si připsali hráči Prahy.