Související zápasy

Play-up je tu! Představujeme soupeře FBC Kati Kadaň

Postupový klíč play-up o Národní ligu vybral Gorilám soupeře ze severu Čech. Tým z Divize A FBC Kati Kadaň bude první překážkou.

Postupový klíč

Jak se dostat do národní ligy? Před Gorilami jsou teď minimálně dva soupeři. Jako druhý tým Divize B budeme hrát s druhým týmem Divize A. Vítěz postoupí do druhého kola play-up, kde už se lepší tým může radovat z postupu o patro výš. Poražený má ještě jednu šanci, půjde do baráže s některým z posledních týmů "národky".

Protože v Divizi A byl první tým TJ Sokol Královské Vinohrady B, který nemůže postupovat výš, do play-up jdou týmy dle redukovaného pořadí. Pak se na druhou příčku posouvá právě náš severočeský soupeř FBC DDM Kati Kadaň. Za TJ Kobylisy zůstali v tabulce na třetím místě s podobnou bilancí jako Gorily. Kati mají 17 vítězství, jednou v prodloužení, jednou prohru v prodloužení a 3 porážky, celkem 54 bodů. Skóre měli vysoké 234:155, brankový rozdíl činil 79 gólů.

Kadaňská sezóna

Jakou prožili sezónu? Kadaň určitě byla od začátku aspirantem na první příčky. Sice neodstartovala úplně nejlépe, ve druhém kole přišla porážka s Kobylisy, ve třetím padli Kati v prodloužení zápasu ve Slaném. Následovala série výher až do 10. kola, když Kadaň prohrála zápas s lídrem Sokolem Královské Vinohrady a opět ve 12. kole nestačila na pražské Kobylisy. Pak se Kati do toho pustili a až do posledního kola navlékali jen vítězné korálky na pořádně dlouhou šňůru.

Katovští lídři

Produktivní byl Mikuláš Kulík, ten si z Katů vede v bodování divize A nejlépe. Nastřílel 36 gólů a přidal dalších 19 nahrávek. Přes třicet bodů v sezóně zapsala další čtveřice hráčů. Mezi nimi i Patrick Lenke. Tento mladý hráč je juniorským reprezentantem Německa, v divizi nasbíral 47 bodů a podíval se díky tomu na juniorský Polish cup 2023. Kadaň také těží ze širokého kádru, na hřiště si v jejím dresu podívalo 27 plejerů, v brance se protočilo 5 gólmanů, poslední zápas s Kralupy odchytal mladý Filip Staněk. Za týmem Katů stojí zkušený Erik Štěrba, hlava na hřišti i na lavičce a také je předsedou kadaňského klubu.

Tomu určitě dělá radost početná divácká kulisa. Vždyť na zápasy Katů chodilo v sezóně průměrně 227 diváků, to je na divizi moc pěkné číslo.