so 20. 1. 2024 17:00 @ Area D, CE soutěž juniorů, 19. kolo

Juniorka porazila Akademii FBC Plzeň a FBŠ Slavia Plzeň

Parádním srdnatým výkonem se prezentovali v sobotu naši junioři. Gorily porazili plzeňskou Akademii a ukázaly velký posun.

Doma s Akademií vítězně

Už minulá hrací kola v 1. lize juniorů ve skupině A naznačila, že tenhle tým juniorů má vnitřní sílu. Proto měli naši junioři i před zápasem s Akademií velké odhodlání vzdorovat soupeři lépe než v předchozích vzájemných utkáních. Začátek tomu nenasvědčoval, po nedůrazu před Filipem Šrámkem odskočila do vedení Akademie a pak po Sobkově střele už byl její náskok dvoubrankový. Gorilám vyšla ovšem skvěle 14. minuta, kdy se nejprve důrazem prosadil před Beranem Filip Čech a po něm srovnal stav nebojácný Josef Sekyra.

Ve druhé části jsme zvládli rychlé přečíslení a Jiří Ohnesorg dostal Gorily do vedení. Hosté sice Pavlem Součkem v přesilovce vyrovnali, ale gólem do šatny ozdobil kapitán domácích Lukáš Čech zápas. Svůj průnik zakončil nad rameno Berana a do konce třetiny zbývalo už jen 8 sekund. Třetí část přinesla přesilovku také pro Gorily a vyloučení Janovského potrestal Lukáš Fischer. A za půl minuty přidal další gól aktivní Karel Altman. Zápas kouskovala častá vyloučení. Čtyři minuty před koncem vykřesal naději na zvrat pro Akademii Matyáš Hrdlička, ale to bylo na Gorily málo. Filip Čech se prorval jako tank a zakončil do opuštěné klece a bylo jasné, že vedení 7:4 už bude Gorilám stačit.

Naposledy se představí v základní části Gorily 10.2. doma proti Chomutovu. Hrát se tentokrát bude ve Sportovní hale na Krašovské.