GorilyKanonýři
7:9(3:4,1:2,3:3)
po 16. 10. 2023 18:00 @ Area D, CE soutěž juniorů, 4. kolo

Junioři těsně prohráli s Kladnem

Pondělní večer patřil v Déčku juniorům. Gorily přivítaly Kladno a jen těsně prohráli. Dramatický zápas rozhodl gólem kapitán hostů Čika.

Zlepšený výkon

Junioři Goril, i když inkasovali jako první prakticky ve druhém střídání zápasu, se postupně srovnali s kladenským tempem a s trochou štěstí a odvahy v zakončení do desáté minuty dokonce vedli. Trefil se Lukáš Fischer a po něm i Lukáš Čech. Kladno sice ještě do konce třetiny opět otočilo skóre, ale pak Alex Kuběna vybojoval gól pro Karla Altmana. Ve druhé části jsme nechali Kladno odskočit až na 3:6, pomohla nám až bleskurychlá přesilovka, kterou využil Filip Čech! Do konce třetiny jsme ještě ubránili dva po sobě jdoucí dvouminutové tresty a ve třetí části tak mohli zkusit mladé Gorily stíhací jízdu.

Třetí část stála za to! Nejprve se prosadil Lukáš Fischer, pak ho dobře napodobil Karel Altman a bylo vyrovnáno. Kladno má ale kapitána Matěje Čiku a ten opět otočil kormidlem. Gorily ještě dokázaly Alexem Kuběnou dorovnat na 7:7, ale konečné slovo měl opět Čika a po něm ještě navýšil skóre Procházka.

Slova trenéra

Utkání okomentoval pro Český florbal trenér domácích Míra Vybíral: "Čeká nás spousta práce, ale pozitivní je, že jsme dnes hráli po dobu celého utkání. Mrzí mě, že za vyrovnaného stavu znervozníme a podle toho vypadá i hra. Děkuji soupeři za utkání, fanouškům za podporu a hráčům za předvedený výkon!"

Junioři budou pokračovat v sérii domácích zápasů. Za 14 dnů o svátečním víkendu přivítají nejprve v sobotu Štíry České Budějovice a v neděli Došwich Milevsko.