Související zápasy

Junioři mají první body v ligové soutěži

Po tomto víkendu mají junioři Goril první body. Po zápasech se Českými Budějovicemi a Milevskem už nejsme nuloví. Progres týmu pokračuje.

Junioři v prodloužení přehráli Štíry

Večerní zápas s Českými Budějovicemi jsme začali dobře. Nebylo to žádné sváteční tempo, ale také bylo vidět, že se oba týmy nechtějí pouštět do zbytečného rizika. Ve čtvrté minutě jsme šli do vedení díky Filipovi Vavríkovi, ale v polovině první třetiny otočili dvěma zásahy Štíři skóre. Pomohla nám přesilovka, kterou dobře zakončil Denis Kalivoda. Když Štíři šli znovu do vedení, opět si Gorily pomohly přesilovkou a v ní byl úspěšný Lukáš Fischer.

Na začátku druhé části nám opět faulem pomohli Štíři a potřetí jsme výhodu dokázali využít. Opět byl přesný Lukáš Fischer. Další série faulů nezměnila skóre, Štíři však dokázali vyrovnat. Ve třetí části jsme viděli především opatrnost a dobré zákroky gólmanů. Marek Schober ani Petr Vitoň už gól nepustili. 4:4 svítilo na ukazateli po 60 minutách. V prodloužení nám hosté nabídli opět přesilovku a v té byl přesný Filip Vavrík!

S Milevskem jsme vydrželi jen první třetinu

Další zápas začaly Gorily v dobrém tempu. Milevsko šlo brzy do vedení, navíc si ještě pomohli využitou přesilovkou. Za nás dobře zapracoval před brankou Habarta Pepa Sekyra a bylo to 1:2. Ve druhé části našlo Milevsko recept a dokázalo úspěšně zakončovat svoje akce. Gorily byly najednou ze hry. Až po brance Jiřího Ohnesorga srovnaly herně krok, ale už to bylo 2:6. Ve třetí části ještě po brance Lukáše Čecha na 3:7 byla jakási šance na srovnání hry, ale pak opět lepší Milevsko využívalo šance a Gorilám se nevedlo nic.

Reakce trenérů

Na zápasy s Českými Budějovicemi a s Milevskem reagoval trenér juniorky Petr Torma: "Pro nás velmi důležité a ubojované vítězství a první body v zápase se Štíry. Jsem rád, že jsme tento zápas, který byl nahoru dolu, dokázali urvat v prodloužení. Po dobré 1. třetině s Milevskem přišel obrovský výpadek, kdy nás soupeř začal přehrávat ve všech ohledech a podle toho také vypadá skóre. Příště to musí být lepší."

Příští utkání hrají junioři v sobotu s Akademií FBC Plzeň a Slavie.