GorilyKadaň
9:4(3:3,6:0,0:1)
ne 26. 2. 2023 18:00 @ Area D, Divize, 2. kolo

I druhý zápas Áčka vítězný

Druhé klání s Katy přineslo další výborný zápas v podání domácích. Zlepšený výkon předvedla i Kadaň, ale Gorily výbornou druhou částí rozhodly utkání. Za týden v Kadani pokračujeme!

Úžasné tempo divizního play-up

Gorily se od počátku zápasu ocitly pod tlakem a Kati se aktivně snažili napadat rozehrávající beky. Pod tlakem jsme dělali chyby, ale opět se nám podařilo vstřelit první gól. Fantom soboty se trefil i v neděli a díky Kryštofovi Lehečkovi jsme si hřáli náskok. Ovšem jen necelých 30 vteřin, diváckou kulisu zmrazil vyrovnávací gól tečí šikovného Mikuláše Kulíka. V 10. minutě se blýskly Gorily parádou a Vojta Beneš rozvlnil síťku za Filipem Staňkem. Kadani se ovšem opět podařilo srovnat. Patrick Lenke překonal výborného Vojtu Šimůnka. Tentokrát to byly Gorily, kdo opět rychle zareagoval gólem. Do vedení 3:2 je poslal aktivní Vojta Beneš. Katům se ovšem znovu podařilo dotáhnout. V přesilovce skóroval Lukáš Pardubský.

Ve druhé části se dostaly Gorily přesilovkou do tlaku a potom se povedla střela Marku Osvaldovi. Pak se povedlo Gorilám skórovat i v oslabení, kdy ukázal šikovnost Daniel Cabejšek a to se přeneslo i na diváky, kteří byli ve varu. V polovině zápasu přidal třetí zápis do střelecké listiny Vojta Beneš a bylo ještě veseleji. Souhra, kterou zakončoval Honza Šobotník na 7:3 vyhnala z branky gólmana Staňka a Vojtěcha Jiráčka přivítala gólová střela Marka Osvalda. Do konce vynikající třetiny přidal Kryštof Lehečka ještě jeden zářez.

Náskok z předcházející třetiny vnesl trochu klidu na čepele Goril, proto se ve třetí části hrálo dále od Vojty Šimůnka, nicméně Kati se hodně snažili se zápasem ještě něco udělat. Vyplynuly z toho strkanice soupeřů, odpískané fauly domácích a přesilovky pro hosty, ale podařilo se využít Katům jen jednu, zásluhu na tom měl Mikuláš Kulík.

Po druhém zápase play-up je stav 2:0 a příští týden se bude hrát na hřišti v Kadani. Vypravujeme do Kadaně autobus pro fanoušky. Pojeďme společně podpořit naše Gorily!

Postřehy z trenérské lavičky

Zápas komentoval trenér Jakub Vandák: "Důležité vítězství, kterým jsme potvrdili domácí neporazitelnost a v sérii se ujímáme vedení 2:0. Trochu mě mrzí, že i dnes nebyl začátek zápasu dle našich představ. O přestávce jsme si řekli v čem se musíme zlepšit, a to následně přenesli na hřiště. Druhá třetina od nás byla velmi dobrě odehraná, zejména kompaktním, týmovým pojetím. Odskočili jsme na větší rozdíl branek a tím v podstatě rozhodli zápas. Děkujeme soupeři za zápas a fanouškům za výbornou atmosféru v obou domácích zápasech."